Planowane zmiany na ul. 3 Maja, budownictwo czynszowe w obszarze rewitalizacji – wizualizacje tych inwestycji znajdziemy tutaj

2021-12-21 08:20:30, Q4.pl

W serwisie rewitalizacja.wloclawek.eu - w dziale: galerie dostępne są wizualizacje przyszłych zmian architektonicznych, które planowane są w obszarze rewitalizacji Włocławka.

Wizualizacje nieruchomości przy ul. 3 Maja 18

Część pomieszczeń tej kamienicy zostanie przeznaczona na działalność centrum aktywizacji i przedsiębiorczości, w tym inkubatora podmiotów ekonomii społecznej (ścisłe powiązanie z przedsięwzięciem 2.2.3. Rozwój przedsiębiorstw ekonomii społecznej), punktu doradztwa prawno–zawodowego, banku pracy. W kamienicy funkcjonować będzie kawiarnia obywatelska (ścisłe powiązanie z przedsięwzięciem 1.1.10.), a jej dziedziniec będzie platformą współpracy i komunikacji mieszkańców Śródmieścia – podwórkiem partycypacyjnym. Pozostałe lokale zostaną przeznaczone na mieszkania dla uzdolnionych absolwentów szkół technicznych oraz na mieszkanie – studio dla artysty – rezydenta pracującego z lokalną społecznością w ramach programu rezydencjalnego (ścisłe powiązanie z przedsięwzięciem 1.1.7.). Kamienica będzie także siedzibą Lokalnej Grupy Działania zawiązanej we Włocławku, która zyska tym samym możliwość realizacji swoich działań w oparciu o dobrej jakości bazę lokalową. Ponadto, przedsięwzięcie to jest zintegrowane z przedsięwzięciem 1.1.3. Reintegracja społeczna mieszkańców Włocławka, w tym w obszarze rewitalizacji - I i II edycja.

Ulica 3 Maja woonerfem - koncepcja Sawawa sp. z o.o.

Podstawowymi założeniami zwycięskiego projektu są: ochrona i wyeksponowanie historycznej przestrzeni ulicy 3 Maja poprzez podkreślenie jej wartości urbanistycznych i architektonicznych, stworzenie przyjaznego i bezpiecznego obszaru dla wszystkich użytkowników ulicy oraz urządzenie reprezentacyjnej, wielofunkcyjnej i atrakcyjnej przestrzeni miejskiej, która przyczyni się do aktywizacji parterów usługowych oraz wnętrz kwartałów zabudowy powiązanych funkcjonalnie z ulicą 3 Maja i Śródmieściem. Przestrzeń uliczna została dostosowana do prędkości i wygody ruchu pieszego.

Społeczne Budownictwo Czynszowe - koncepcja ARR Architecture

Na konkurs, który Urząd Miasta Włocławek zorganizował w ramach procesu rewitalizacji Śródmieścia we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział w Bydgoszczy, wpłynęło 18 prac. Każda z propozycji ukazywała kwartał pomiędzy ulicami Brzeską, Cyganka, 3 Maja i Żabią, w zupełnie nowym świetle. Ostatecznie, wygrał projekt autorstwa ARR Architecture Kacper Rojek. Jury konkursu uznało tę koncepcję za najlepszą pod względem architektonicznym, funkcjonalno-użytkowym i eksploatacyjnym.

Wszystkie powyższe wizualizacje można obejrzeć pod tym adresem.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz