Zamknij [X]

Śródmieście Cafe ponownie otwarta

2019-02-15 13:54:33, Maciej Kowalczyk

Od grudnia ubiegłego roku „Śródmieście Cafe” pozostawała zamknięta dla włocławian. Wczoraj kawiarenka została ponownie otwarta dla mieszkańców. Nowym gospodarzem została Lokalna Grupa Działania.

Nowy operator został wyłoniony w rozstrzygniętym przed kilkoma dniami konkursie. Podobnie jak w przypadku poprzedniego gospodarza – Stowarzyszenia „Teatr Nasz”umowa z miastem podpisana została do końca tego roku:

Cieszymy się, że kawiarenka może znowu funkcjonować, że będzie to, jak zakładaliśmy, miejsce spotkań, miejsce partycypacji, miejsce rozmów o Śródmieściu – mówi Barbara Moraczewska, zastępczyni prezydenta miasta – Operator spełnił wszystkie oczekiwania, które zakładaliśmy w konkursie.

Barbara Moraczewska dodaje, ze przedsięwzięć zaproponowanych przez Lokalną Grupę Działania na kolejne miesiące jest bardzo dużo i pokrywają się one z tym, czego wobec operatora oczekuje ratusz. W jego zamierzeniach, podobnie jak działo się to w ubiegłym roku, także i w tym kawiarenka ma przyciągać mieszkańców i stanowić swoiste centrum dla lokalnej społeczności:

Jesteśmy świadomi tego, że prowadzenie kawiarenki, to będzie dla nas duże wyzwanie – mówi Prezes LGD, Ewelina Brodzińska – Jednak wpisuje się to w nasze zadania i w to, czym Lokalna Grupa Działania się kierowała. Nasza lokalna strategia rozwoju wpisuje się w rewitalizację Śródmieścia, więc jest to miejsce nam bliskie, bliskie naszemu sercu.

Podobnie jak w ubiegłym roku kawiarenka gościć będzie pracowników Urzędu Pracy, czy MOPR i w ten sposób „wyciągać rękę” w stronę lokalnej społeczności. To jednak nie wszystko. Nie zabraknie, doskonale znanych już mieszkańcom spotkań i imprez angażujących gości kawiarenki. Nowy gospodarz już zaczął - „Zakochanymi w Śródmieściu”. Kolejną okazją do miłego i słodkiego spotkania na 3 Maja będzie Tłusty Czwartek (to już za tydzień), kiedy w kawiarence gościć będzie historyk wprowadzający w tradycje wielkanocne wszystkich zainteresowanych. W ciągu nadchodzących miesięcy nie zabraknie też imprez kulturalnych, czy spotkań edukacyjnych.

Kawiarenka zaprasza. 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz