

24692 zakażonych. W regionie 1429 zachorowań
Wzrasta liczba nowych zakażeń w Polsce. SARS-CoV-2 wykryto minionej doby u 24692 mieszkańców naszego kraju. W kujawsko-pomorskim odnotowano 1429 nowe przypadki zakażeń.
Wzrasta liczba nowych zakażeń w Polsce. SARS-CoV-2 wykryto minionej doby u 24692 mieszkańców naszego kraju. W kujawsko-pomorskim odnotowano 1429 nowe przypadki zakażeń.
Fundacja Ochotniczy Patrol Zwierzęcy od lat dba o bezpańskie i schorowane zwierzaki. Fundacja wspiera nie tylko zwierzęta będące pod jej opieką ale też takie, które nie mają stworzonych normalnych warunków do życia i nie ma im kto pomóc. Takich zwierząt są dziesiątki, nawet setki.
Pandemia koronawirusa w naszym kraju nabiera coraz większego tempa. Z dnia na dzień przybywa osób chorych, co rzutuje na ciężką sytuację służby zdrowia. Najcenniejszym lekiem, który może pomóc tym wszystkim u których choroba ma ciężki przebieg jest osocze. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje aby każdy ozdrowieniec który spełnia warunki, pomógł uratować życie innych.
Raport Ministerstwa Zdrowia podaje, że liczb zajętych łóżek „covidowych” zwiększyła się od wczoraj o ponad 900. Wynosi ona obecnie 18 160 z 25 902 łóżek przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem. W ich terapii wykorzystuje się obecnie 1550 spośród 1979 dostępnych respiratorów.
Miasto wesprze przedsiębiorców którzy ponieśli straty w wyniku zamknięcia cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych. Ci którzy uiścili opłaty za swoje stoiska przy cmentarzach komunalnych, a z powodu ograniczeń nie mogli sprzedawać asortymentu mogą liczyć na zwrot opłaty.
W ciągu ostatniej doby, w kraju zanotowano kolejnych 15578 zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Kujawsko-pomorskie wciąż znajduje się w czołówce wykrytych zakażeń.
Puste ulice, opustoszałe chodniki i przede wszystkim cmentarze, które inaczej niż jeszcze rok temu, nie toną w kwiatach i nie płoną blaskiem zniczy. 1 listopada 2020 roku jest dniem przygnębiającym.
Co roku 1 listopada włocławianie odwiedzali groby swoich bliskich. W tym roku sytuacja epidemiczna spowodowała, że cmentarze przez 3 dni są zamknięte. Publikujemy zdjęcia z włocławskiego Cmentarza Komunalnego, które udało nam się zrobić dzień przez zamknięciem.
Jak poinformował premier Polski Mateusz Morawiecki – cmentarze pozostaną zamknięte od soboty do poniedziałku włącznie. W związku z tym wszyscy, którzy chcą odwiedzić groby swoich bliskich, mogą to zrobić w piątek do g. 24.00.
Osiedle „Domy przy Miłej” to miejsce, w którym warto zatrzymać się na dłużej. Być może nawet na całe życie. Warto zobaczyć wyjątkowe, energooszczędne domy, które mogą stać się naszą przystanią na długie lata.
2025-07-10
2025-07-07
2025-07-07
2025-07-07
2025-07-07