Objazdowa biblioteka w trasie

2021-07-16 09:54:48, Q4.pl

Pierwszy przystanek objazdowej biblioteki już za nami. Specjalnie wykonany rower który pozwalał najmłodszym obcować z literaturą w plenerze ruszył dalej. To jednak, jak zapewniają organizatorzy, nie wszystkie atrakcje przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w te wakacje.

Filia Dziecięca nr 2 była pierwszym przystankiem objazdowej biblioteki. To spotkania dla dzieci i młodzieży w plenerze, w skład których wchodzą; głośne czytanie, zabawy literackie i plastyczne czy animacje twórcze.

Kolejny przystanek już za niecałe dwa tygodnie, 27 lipca o godzinie 11:00. Wtedy to specjalnie przygotowany rower zatrzyma się przy ulicy Sielskiej 6, obok Filii numer 9.

Włocławska biblioteka już od początku wakacji organizuje wszelakie przedsięwzięcia:

Do tej pory miałyśmy spotkanie autorskie. Przyjechał do nas pan Marcin Mordka. Spotkanie było bardzo interesujące, dzieci bardzo cieszyły się z tego spotkania... - mówi Danuta Wyżykowska, Kierownik Filii Dziecięcej nr 2, MBP we Włocławku

Jednak to nie koniec atrakcji dla najmłodszych. W Filii Dziecięcej nr 2, cały czas realizowane są spotkania filmowe:

  • „Tworzę opowieść programem filmowym” – warsztaty –,20, 22 lipca, godz. 11.00
  • „Dzieciak z kamerą” – projekcja krótkometrażowych filmów nagranych w ramach warsztatów – 29 lipca, godz. 14.00

Zajęcia realizowane w ramach projektu „Czas na nasz wolny czas … z książką i biblioteką” finansowanego przez Urząd Miasta Włocławek.

Następne atrakcje już w sierpniu. Biblioteka zapowiedziała dwa kolejne wydarzenia; cykl warsztatów „Zaczytani w kosmos” przygotowany we współpracy z Planetarium Syriusz, oraz piknik rodzinny „Kosmiczne Stulecie” organizowany z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema, sfinansowany ze środków Fundacji ANWIL w ramach programu grantowego „Wakacje z Fundacją” 2021.

Więcej informacji na temat nadchodzących wydarzeń, na stronie biblioteki.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz