Dotacje do remontów w Strefie Rewitalizacji - czas do 31 sierpnia

2021-07-13 13:15:00, Q4.pl

Program dofinansowania remontów ze środków Urzędu Miasta trwa już od 2019 roku. Wsparcie udzielane jest w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 i dotyczy nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków, położonych w obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji.

Właściciele kamienic, bądź użytkownicy wieczyści w obszarze Rewitalizacji mogą skorzystać z 4 projektów, na które Urząd Miasta przeznaczył 1 500 000 złotych.

Są to: "Inwestycja z klasą” (do 50 %) - na kompleksową przebudowę lub remont generalny; „Remont krok po kroku” (do 30%) - na poszczególne elementy konstrukcyjne lub instalacje wewnętrzne; „Witryna+” (do 30 %) - na projekt oraz wykonanie witryny i reklamy sklepu; „Historia się opłaca” (do 50 %) - na prace konserwatorskie i restauratorskie w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków.

W roku 2019, 6 podmiotów skorzystało z dofinansowania na kwotę łączną około 900 tysięcy złotych. W roku 2020, zainteresowanie wzrosło aż do 10 osób, gdzie prawie cała przeznaczona na zadanie kwota została wydatkowana. W tym roku, podmiotów zainteresowanych było aż 12.

Jest specjalny druk, który można pobrać ze strony Urzędu Miasta, lub ze strony Rewitalizacja Włocławek, lub osobiście w dziale Rewitalizacji, czy wydziale Gospodarowania Mieniem Komunalnym. Chodzi o to abyśmy byli zorientowani jakie jest zainteresowanie tymi projektami. - mówi Domicela Kopaczewska, zastępca prezydenta.

Informacja o naborze wniosków ogłoszona zostanie po tym, gdy Rada Miasta przyjmie budżet. W przypadku ubiegłego roku wnioski zbierane były do końca marca.

Jak zaznacza zastępca prezydenta, miastu bardzo zależy na optymalnym wykorzystaniu środków, dlatego przez cały okres zbierania wniosków, zainteresowane podmioty cały czas mogą korzystać z pomocy Urzędu Miasta w celu poprawnego złożenia wszystkich wymaganych dokumentów.

Informacje o zamiarze ubiegania się o dotacje należy składać do 31 sierpnia 2021 r. w Urzędzie Miasta Włocławek.

 

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz