Dotacje do remontów w Strefie Rewitalizacji - czas do 7 marca

2022-01-17 15:00:19, Q4.pl

Program dofinansowania remontów ze środków Urzędu Miasta trwa już od 2019 roku. Wsparcie udzielane jest w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 i dotyczy nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków, położonych w obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji.

Właściciele kamienic, bądź użytkownicy wieczyści w obszarze Rewitalizacji mogą skorzystać z 4 projektów, na które Urząd Miasta przeznaczył 1 500 000 złotych.

Są to: "Inwestycja z klasą” (do 50 %) - na kompleksową przebudowę lub remont generalny; „Remont krok po kroku” (do 30%) - na poszczególne elementy konstrukcyjne lub instalacje wewnętrzne; „Witryna+” (do 30 %) - na projekt oraz wykonanie witryny i reklamy sklepu; „Historia się opłaca” (do 50 %) - na prace konserwatorskie i restauratorskie w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków.

W roku 2019, 6 podmiotów skorzystało z dofinansowania na kwotę łączną około 900 tysięcy złotych. W roku 2020, zainteresowanie wzrosło aż do 10 osób, gdzie prawie cała przeznaczona na zadanie kwota została wydatkowana. W tym roku, podmiotów zainteresowanych było aż 12.

W roku 2021, 12 podmiotów skorzystało z tego dofinansowania. 2 projekty cieszyły się wyjątkową estymą właścicieli i użytkowników wieczystych – Historia się opłaca, gdzie było do 50% dofinansowania i Remont Krok Po Kroku; 7 podmiotów złożyło wnioski– mówi zastępca prezydenta Domicela Kopaczewska

W tym roku, terminy składania wniosków zostały zmienione. Wnioski na dofinansowania można składać już od dzisiaj, 17 stycznia, do 7 marca. Terminy zostały przystosowane tak, aby wszystkie dostępne środki w budżecie, czyli półtora miliona złotych zostały zagospodarowane na czas, z uwagą na niestabilną sytuację na rynku materiałów budowlanych.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz