Luke Petrasek z nowym kontraktem. W perspektywie jest polski paszport

2023-03-09 15:38:23, Q4

To bardzo, ale to bardzo niecodzienna wiadomość na koszykarskim podwórku. Mamy dopiero początek marca, a wiemy już, że w przyszłym sezonie Luke Petrasek będzie nosił koszulkę włocławskiego Anwilu. Zawodnik pozostanie na Kujawach do 2025 roku.

Z reguły informacje o podpisaniu umów z zawodnikami na kolejny sezon rozgrywek pojawiają się w mediach po zakończeniu sezonu, a nie przed zamknięciem się okienka transferowego PLK. Tymczasem Anwil i Luke Petrasek poszli inną drogą. Dziś w obecności mediów podpisano wieloletnią umowę z zawodnikiem.

Luke to postać, która od dwóch lat tworzy, współtworzy wyniki Anwilu. W tym sezonie najwięcej zdobytych punktów dla drużyny w polskiej ekstraklasie. To człowiek, na którym chcemy opierać, na którym chcemy budować, młody, perspektywiczny, rozwijający się zespół. Dzięki wsparciu naszego sponsora strategicznego, dzięki wsparciu miasta, pozostałych naszych sponsorów i kibiców mogliśmy zaoferować Luke'owi, myślę, że godne warunki pracy, współpracy i wynagrodzenia na najbliższe dwa lata – mówił Łukasz Pszczółkowski, prezes KK Włocławek.

Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem Luke Petrasek spędzi we Włocławku, co najmniej, cztery sezony, co jest ewenementem wśród obcokrajowców w naszej i nie tylko naszej lidze.

Jestem bardzo szczęśliwy będąc tutaj. Dziękuję za szansę, którą otrzymałem – mówił Luke Petrasek – Cała moja koncentracja skupiona jest obecnie na tym klubie, mieście i kibicach – dodawał.

Jak wyjawił prezes Łukasz Pszczółkowski zawodnik nadchodzące wakacje ma spędzić w Polsce i pilnie uczyć się języka. Powodem jest nie tylko nowy kontrakt, ale także to, że gracz rozpoczął formalne starania o polski paszport i nie ukrywa, że chciałby zagrać w polskiej reprezentacji. Klub zadeklarował wszelką pomoc dla zawodnika w tych działaniach, a prezes Pszczółkowski już zapowiada, ze w najbliższym czasie spotka się z trenerem kadry narodowej Igorem Miliciciem, by porozmawiać o, ewentualnej, grze dla reprezentacji włocławskiego zawodnika.

Obszerne fragmenty dzisiejszej konferencji poniżej:

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarzFatal error: Uncaught exception 'ErrorException' with message 'file_put_contents(): Only 0 of 174 bytes written, possibly out of free disk space' in /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php:91 Stack trace: #0 [internal function]: Kohana_Core::error_handler(2, 'file_put_conten...', '/home/maciekq4/...', 91, Array) #1 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php(91): file_put_contents('/home/maciekq4/...', '\n2023-03-21 21:...', 8) #2 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log.php(184): Kohana_Log_File->write(Array) #3 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/session.php(378): Kohana_Log->write() #4 [internal function]: Kohana_Session->write() #5 {main} thrown in /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php on line 91