Anwil o krok od zwycięstwa

2018-10-24 15:44:25, Maciej Kowalczyk

Nie udało się podopiecznym Igora Milicicia wywieźć zwycięstwa z Włoch. W spotkaniu z Sidigas Avellino zabrakło niewiele a zwycięzcę tego zażartego spotkania wyłoniła dogrywka. Ostatecznie włocławianie ulegli ostatecznie 105 do 102 po znakomitym spotkaniu.

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo to bilans Sidigas Avellino po wtorkowym spotkaniu. Spotkaniu, którego wynik pokazuje dramaturgię widowiska. Jedynie w pierwszej kwarcie spotkania ekipa z Italii uzyskała wyraźną przewagę (21:12) i kiedy wydawało się, że faworyzowany przeciwnik będzie kontrolował przewagę włocławianie przejeli inicjatywę. Głownie za sprawą trafień Michalaka niwelując stratę w trzy minuty.

Przez kolejne kwarty wynik utrzymywał się w okolicy remsu, a żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż cztery punkty. Czwarta kwarta była próbą sił, umiejętności, ale i nerwów. Na 41 sekund przed końcem włocławianie wygrywali jednym punktem. Na 7 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry niecelny rzut Norrisa Cole'a poprawił po zbiórce Demetris Nichols, który faulowany w tej akcji wykorzystał rzut dodatkowy osobisty i to Rottweilery stanęły pod ścianą.

W ostatniej akcji na posterunku zameldował się Walerij Lichodiej. Skrzydłowy po raz kolejny już zaprezentował zimną krew i doświadczenie w pucharowych zmaganiach.

Niestety dogrywka to popis Matta Costello, który trafiał asystował i wymuszał faule. Na minutę przed końcem włosi wygrywali pięcioma punktami. Choć Anwil gonił, nie udało się.

Sidigas Avellino - Anwil Włocławek 105:102 (28:26, 23:23, 24:24, 16:19, 19:21, dogrywka: 11:8)

Sidigas: Norris Cole 33, Caleb Green 18, Matt Costello 18, Lorenzo D'Ercole 14, Demetris Nichols 9, Keifer Sykes 6, Hamady Ndiaye 3, Ariel Filloy 2, Stefano Spizzichini 2.

Anwil: Chase Simon 23, Michał Michalak 18, Walerij Lichodiej 16, Szymon Szewczyk 14, Kamil Łączyński 10, Josip Sobin 10, Mateusz Kostrzewski 8, Jarosław Zyskowski 3, Igor Wadowski 0, Jakub Parzeński 0.