Zachwiało finansami miasta. Radni nie pozwolili na zaciągnięcie 30 mln kredytu!

2018-04-27 19:26:20, Maciej Kowalczyk

Rada Miasta nie przyjęła bezwzględną większością głosów projektu uchwały ws. zaciągnięcia kredytu długoterminowego, z którego 27 mln zł planowano na finansowanie planowanego deficytu budżetowego.

Zgodnie z przyjętym budżetem Włocławka na początku roku kwota deficytu wynosi 27 264 385,00 zł, a co za tym idzie kredyt w wysokości 30 670 469,00 zł miał stanowić finansowanie tego deficytu, a pozostała kwota 3 406 084,00 zł miała być przeznaczona na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Problem polega na tym, że projekt uchwały zaciągnięcia kredytu długoterminowego nie uzyskał bezwzględnej większości głosów, a co za tym idzie miasto nie może starać się o planowany kredyt w wysokości ok 30,5 mln zł.

8 radnych głosowało „za”, 4 radnych było „przeciw”, a 7 radnych wstrzymało się od głosu.

Jaki będzie to miało skutek dla budżetu Włocławka oraz dla inwestycji miejskich? Może to nieść za sobą poważne konsekwencje, które odbiją się na finansach miasta, a w szczególności na inwestycjach miejskich. Miasto musi bowiem zapewnić pieniądze na spłatę zobowiązań budżetowych oraz pokrycie deficytu.

Co dalej z płynnością finansową Włocławka oraz planowanymi inwestycjami? Na chwilę obecną nie ma oficjalnych komunikatów w tej sprawie, ale wszystko wskazuje na to, że większość w Radzie Miasta skutecznie blokuje działania prezydenta Włocławka w coraz brutalniejszy sposób. Pozostaje pytanie - czyim kosztem to się odbywa, oraz jakie bezpośrednie konsekwencje będą dotyczyć mieszkańców Włocławka?

Pozostaje czekać na oficjalny komentarz w tej sprawie.

Komentarze (4)


Jan Kowalski III (2018-04-27 20:37:36) Zgłoś do moderacji
niezwykle stronniczy tekst jakby pisany pod prezydenta. słabo. mamy żałować, że miasto nie wzięło kredytu? chore. nakleży tak zarządzać miejską kasą (npzrobic czystki w spółkach miejskich i zlikwidować partyjne etaty np usunac rzeczników itp itd). kredyt mamy splacac kredytem? coś jak w rodzinie patologicznej, ta? A może panie redaktorze można inaczej spłacać długi, a nie zagciągać kolejne? Teskt typowo pod prezydenta napisany. wstyd
miron (2018-04-27 21:49:43) Zgłoś do moderacji
Krucjata przeciwko prezydentowi kontynuowana. PIS+ zrobi wszystko, aby pozbawić prezydenta wszelkich działań. Chcą ogłupić mieszkańców Włocławka i za wszelką cenę wykazać brak kompetencji prezydenta. Czy wyborcy dadzą się nabrać - okaże się na wyborach samorządowych.
Jan Kowalski III (2018-04-28 15:36:54) Zgłoś do moderacji
najbardziej to już się dali nabrać 4 lata temu. Jakaś istotna obietnica wyborcza została spełniona? Nie. Miejsca pracy gdzie są? Nowi inwestorzy gdzie? Co z rozwojem miasta? No właśnie. Przez 4 lata nie zrobił praktycznie nic z tego co obiecał, czyli nie wyszło, tak? Więc nie pisz mi tu o jakiejś krucjacie. Ludzi nie dających sobie rady na ważnych stanowiskach po prostu trzeba usuwać i tyle.
marwik (2018-08-06 23:38:17) Zgłoś do moderacji
No niech ten z wąsami co ma te wspaniałe pomysły zaradzi tej sytuacji, przez 3 lata kadencji w radzie miasta nic nie zrobił to może teraz ruszy wąską cieśniną mózgową i znajdzie cudowne lekarstwo na lipę, którą pielęgnował przez 3 kadencje. Brawo Wąszacz.

Dodaj swój komentarz