Włocławianie mówią radnym – sprawdzam! Opinie uczestników

2018-04-12 20:50:21, Maciej Kowalczyk

W miniony czwartek w Sali sesyjnej Urzędu Miasta Włocławek odbyła się debata publiczna, którą zainicjowali mieszkańcy Włocławka. Była to pierwsza sytuacja, kiedy to mieszkańcy poprosili radnych do wspólnej debaty.

Przypomnijmy, że spotkanie zainicjowali internauci, mieszkańcy Włocławka, którzy uczestniczą w grupie na portalu społecznościowym Włocławek jaki jest i będzie.

Niemal wszyscy radni odliczyli się podczas czwartkowej debaty. Brakowało jednak kilku z nich. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia zasad dotyczących organizacji debaty. Każdy z radnych na początku miał odnieść się do sukcesów i porażek Rady Miasta tej kadencji. Następnie rozpoczęła się seria pytań skierowana do konkretnych radnych.

Pytania dotyczyły zarówno kwestii budownictwa mieszkaniowego, inwestycji na poszczególnych osiedlach, rynku pracy, szkolnictwa czy podatków. Poruszono również ważną kwestię związaną z problemem wyludniania się miast, w tym Włocławka.

Radni bez wątpienia czuli dreszczyk emocji przed rozpoczęciem debaty, gdyż to pierwsza tego typu inicjatywa, która powstała oddolnie. Jak widać formułę debaty można uznać za trafioną i wiele wskazuje na to, że odbędą się kolejne tego typu spotkania.

Poniżej publikujemy wideo z wypowiedziami radnych oraz innych osób, które uczestniczyły w spotkaniu. 

Relacja wideo z debaty - https://q4.pl/aktualnosci/2018/04/12/debata-internauci-vs-radni-pelna-relacja-wideo-cz-i 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz