Prezydent Włocławka odcina się od zarzutów radnych opozycyjnych

2018-05-24 15:35:49, Maciej Kowalczyk

Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski zaprzecza informacjom przekazanym podczas konferencji prasowej radnych Janusza Dębczyńskiego, Rafał Sobolewskiego i Dariusza Wesołowskiego.

Przypomnijmy, że podczas wtorkowej konferencji prasowej radni opozycyjni zarzucili prezydentowi, że ten przygotowuje dokumenty na obrady sesji Rady Miasta Włocławek z opóźnieniem oraz nie konsultuje ich wcześniej z radnymi. Zastrzeżenia były również do decyzji budżetowych, które ich zdaniem będą miały konsekwencje dla miasta. W tym przypadku nie widzą możliwości przegłosowania zgłoszonych poprawek.

Prezydent stanowczo zaprzeczył stawianym argumentom, twierdząc, że zarzucanie mu niewiedzy jest niegrzeczne. Odniósł się przy tym do zarzutów dot. niedotrzymania terminów złożenia uchwał.

My terminy ustawowe wypełniliśmy. Wszystkie uchwały, które kierujemy do Rady Miasta musza się znaleźć w Biurze Rady Miasta w terminie 7-dniowym poprzedzającym sesje, natomiast uchwały finansowe, czyli wszelkiego rodzaju zmianówki, uchwały pozwalające o zaciągnięcie terminu w terminie 14-niowym – jak mówi prezydent Włocławka. Zapewniam Państwa, że my się zmieściliśmy w tym terminie, nawet mając na uwadze ten wstępny termin na 29 maja.

Prezydent odniósł się również do spraw związanych z zarzutami radnych opozycji dot. braku konsultacji działań prezydenta z Radą Miasta. Odniósł się przy tym do kwestii związanych z budżetem oraz działań radnych w zakresie realizacji zadań, które uwzględnia budżet Włocławka. Zarzucił natomiast próby wywierania presji ze strony radnych na kwestie kadrowe.

Komentarze (1)


rodowity Włocławianin (2018-05-24 21:29:42) Zgłoś do moderacji
Szanowny Panie ,po 89 roku nigdy nie mieliśmy dobrego prezydenta . Proszę aby Pan nie kandydował ,dość pajacowania .

Dodaj swój komentarz