Szanse odjeżdżają przez awanturnictwo. Jacek Kuźniewicz o sytuacji w Radzie Miasta

2018-05-08 17:15:13, Maciej Kowalczyk

Zdaniem radnego Sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Jacka Kuźniewicza od kilku miesięcy w Radzie Miasta unosi się duch polityczny. Jak zauważa nie ma to nic wspólnego z racjonalnością czy ze sprawami miasta.

Jest jakaś grupa ludzi, która próbuje zrobić na złość prezydentowi. Wydaje im się, że utrudnia życie włodarzom miasta, a tak na prawdę utrudnia życie mieszkańcom Włocławka – jak mówi Jacek Kuźniewicz oceniając działania niektórych radnych miejskich.

Radny wojewódzki Jacek Kuźniewicz nie rozumie również dlaczego radni z jednej strony zgodzili się na określony deficyt przy okazji uchwały budżetowej, a teraz nie chcą przegłosować wzięcia kredytu.

Te pieniądze będą musiały się znaleźć. To nie jest tak, że miasto przestanie płacić swoje zobowiązania. Pieniądze będą musiały być uchwalone, a jak nie uchwalone, to prezydent będzie musiał ciąć wydatki i ucierpią na tym zadania miasta – jak dodaje Jacek Kuźniewicz, argumentując, że to nie ma żadnego związku z dobrem mieszkańców.

Ocena działań radnych Rady Miasta Włocławek oraz prezydenta Włocławka pozostaje w rękach wyborców, którzy w jesiennych wyborach samorządowych podejmą decyzję o przyszłości Włocławka.

Poniżej publikujemy całą rozmowę radnych wojewódzkim Jackiem Kuźniewiczem, który był gościem Studia Q4.

Komentarze (5)


Stefan Majewski (2018-05-08 18:33:42) Zgłoś do moderacji
piąty czy szósty wywiad z tym panem w ciągu pół roku. żenada to mało powiedziane. rodzina, czy dobry znajomy? nie ma innych ludzi/polityków w tym mieście? poza tym co do powiedzenia może mieć człowiek, który de facto w mieście nie piastuje żadnego stanowiska? (poza prezesurą z klucza partyjnego) jak nie w aucie ze 2 razy to teraz w studio ze 2 razy. nowa szata graficzna nic tu nie dała. dno i 2 metry mułu. lizanie polityków to nie dziennikarstwo. to zwykły przypał
Stanisław Linert (2018-05-09 17:50:48) Zgłoś do moderacji
Panie Stefanie, zgadzam się z Pana spostrzeżeniami, proszę wykazać się jeszcze chwilę cierpliwością i niebawem zobaczy Pan uciekające szczury z już tonącego okrętu. Ta armia ludzi o wartościach prezentujących to co widać na co dzień nic innego nie potrafi tylko szukać winnych tam gdzie ich nie ma. Niestety wielką przykrością stało się, że mieszkańcy zdecydowali się wybrać takiego Prezydenta, od przynajmniej dwóch lat również sobie stawiam ten zarzut, okazuje się, że w tej opcji jak i obecnych w radzie oprócz chęci zaistnienia i zapewnienia sobie dochodów i egzystencji Ci ludzie nic więcej sobą nie prezentują i nie mają do zaoferowania. Miał być wzrost znaczenia miasta, jest dalsza Jego degradacja. Miał być koniec z kolesiostwem jest jeszcze gorzej niż było. Miały być kompetencje i kwalifikacje mamy BMW i TKM, dobrze, że to ich ostatnie podrygi. Mam nadzieję, że przeżyjemy i przynajmniej część mieszkańców miasta nie uwierzy w dalsze zapewnienia ludzi o podobnych wartościach nie tylko moralnych. pozdrawiam
Kamil steć (2018-05-09 19:30:10) Zgłoś do moderacji
A ja uważam że Pan Jacek akurat powinien się udzielac. Mało kto w regionie ma taki zapał do pracy na rzecz miasta jak on.
Brawo (2018-05-10 11:43:22) Zgłoś do moderacji
Jeden z nielicznych włocławskich plityków, który wypowiada się merytorycznie.
Anonimowy (2018-05-11 14:17:00) Zgłoś do moderacji
Jaka żenada, sam sobie pisze pochlebne komentarze....

Dodaj swój komentarz