Od 1 stycznia Włocławek jest większy!
16 grudnia 2020 r. zostało opublikowane Zarządzenie Prezydenta Włocławka w sprawie utworzenia nowego obrębu ewidencyjnego Michelin KM 23.
16 grudnia 2020 r. zostało opublikowane Zarządzenie Prezydenta Włocławka w sprawie utworzenia nowego obrębu ewidencyjnego Michelin KM 23.
Był to rok niezwykle trudny- mówi o minionym 2020 roku prezydent Włocławka. Marek Wojtkowski złożył noworoczne życzenia mieszkańcom.
Wszystkiego co lepsze – tego życzymy naszym czytelnikom w nowym 2021 roku. Roku, który mamy nadzieję, pozwoli nam na powrót do „normalności”.
Pierwszy raz wystawa ANIMALIS zagości we Włocławku. W styczniu wystawa będzie eksponowana w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku.
Prezydent Miasta Włocławek złożył do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu wnioski o dofinansowanie dwóch ważnych inwestycji wpisanych do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. Dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego przy ul. 3 Maja 18 powstanie Centrum Aktywizacji i Przedsiębiorczości, a przy ul. Żabiej 2 Interaktywne Centrum Fajansu
Z okazji Nowego Roku 2021, Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Lokalnych "Lornetka" życzy wszystkim aby ten rok upłynął w rodzinnej atmosferze i przyniósł wiele radości i optymizmu!
Rozmowa telefoniczna dzielnicowego z Włocławka i szybko wysłany patrol pozwoliły na udzielenie pomocy 38-latkowi. Z informacji wynikało, że mężczyzna chce popełnić samobójstwo.
Dedykowane małym i średnim firmom granty przeznaczone są na inwestycje związane z koniecznością dostosowania się przedsiębiorstw do obecnych warunków ekonomicznych oraz na zakupy urządzeń filtrujących powietrze dla małych punktów handlowo-usługowych. W pierwszym przypadku chodzi m.in. o zdalne świadczenie usług i cyfryzację oraz produkcję pod potrzeby związane z epidemią, a także dywersyfikację działalności biznesowej w celu minimalizacji ryzyka. W drugim – o bezpieczeństwo przeciwepidemiczne przedsiębiorców i ich klientów.
W tym roku ferie będą inne niż zwykle i niestety, przeniesione głównie w tryb online. To w wirtualnej rzeczywistości będzie można się spotkać, obejrzeć koncert czy wystawę, wziąć udział w warsztatach.
Sezon grzewczy w pełni, dlatego strażnicy miejscy ponownie przypominają o tym, że domowe palenisko to nie jest miejsce służące do pozbywania się odpadów komunalnych.
2026-06-08
2026-06-08
2026-06-08
2026-06-08
2026-06-08
2026-06-05