ANWIL sponsorem Chóru Canto przez kolejny rok

2021-03-01 10:09:37, Q4.pl

Związek ANWILU - mecenasa kultury i chóru Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku trwa już od kilku lat. Podpisana umowa oznacza kontynuację współpracy spółki z Grupy ORLEN z jednym z propagatorów kultury wyższej we Włocławku.

ANWIL jest z Chórem Canto już od pięciu lat, a 2021 rok jest symboliczny dla obu partnerów. Zespół obchodzi w tym roku 30-lecie swego istnienia, zaś chemiczna spółka 55. urodziny. Jednym z dowodów obecności ANWILU wśród lokalnej społeczności jest aktywne wsparcie inicjatyw powstających we Włocławku i służących na rzecz jego mieszkańców. W sferze kulturalnej beneficjentem tych działań mecenasa kultury jest właśnie Chór Canto, który sławi historyczną stolicę Kujaw podczas występów w kraju i poza jego granicami.

Dzięki finansowemu wsparciu młodzi artyści mają zapewnione środki na bieżącą działalność, w tym m.in. dalszy rozwój, uczestnictwo w warsztatach czy udział w przeglądach i konkursach muzycznych.

Chór Canto powstał w 1991 roku. W swoim repertuarze ma zarówno utwory dawne, jak i współczesne, kompozycje polskich i zagranicznych autorów, a także pieśni ludowe. Zespół jest laureatem wielu konkursów i festiwali muzycznych, wielokrotnie był doceniany przez międzynarodowe jury.

(Informacja prasowa ANWIL S.A.)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz