Nowa umowa ANWILU z Chórem Canto

2020-02-17 14:07:47, Maciej Kowalczyk

ANWIL przedłuża współpracę z jednym z najważniejszych ambasadorów kultury we Włocławku. Obecność chemicznej firmy w najbliższym otoczeniu wielokrotnie przejawiała się wsparciem dla podmiotów lokalnych i inicjatyw z różnych dziedzin życia mieszkańców. Dotyczy to m.in. obszaru kultury, w tym młodzieżowej pasji śpiewania.

Pod koniec stycznia ANWIL podpisał kolejną umowę sponsoringową, dzięki której trwająca od 2016 roku współpraca Chóru Canto z Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku ze spółką z Grupy ORLEN będzie kontynuowana również w obecnym roku.

Początki Chóru Canto sięgają 1991 roku. Jego skład tworzy pochodząca z wielu włocławskich szkół młodzież w wieku od 14 do 20 lat. Zespół wykonuje muzykę dawną i współczesną, pieśni polskie i zagraniczne, pasyjne i patriotyczne, a także utwory muzyki rozrywkowej. Przez blisko 30 lat działalności chór zyskał sobie wielu sympatyków oraz zdobywał liczne nagrody na krajowych i międzynarodowych festiwalach.
Wsparcie włocławskiej spółki jest pomocne w codziennej działalności chóru, ale również przy organizacji warsztatów i zagranicznych wyjazdów.

(Inf. prasowa ANWIL S.A)

Komentarze (1)


proika (2020-02-18 08:06:21) Zgłoś do moderacji
BRAWO!!!

Dodaj swój komentarz