Trwa nabór do włocławskich szkół i przedszkoli

2021-03-01 14:04:35, Q4.pl

Już od dzisiaj placówki edukacyjne przyjmują deklaracje rodziców, którzy chcieliby by ich dzieci kontynuowały naukę w dotychczasowych szkołach. Mają na to czas do 8 marca.

Gmina Miasto Włocławek na ten rok przygotowała 2255 miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym w 21 przedszkolach i około 900 miejsc w szkołach podstawowych w klasach pierwszych. - mówi Monika Jabłońska, zastępca prezydenta miasta.

Planuje się również zorganizować 6 oddziałów przedszkolnych dla łącznej liczby ok. 150 dzieci w czterech szkołach podstawowych: SP 3 , SP 7, SP 19 i SP 20 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1.

Jeśli chodzi o szkoły podstawowe, planowane jest utworzenie (w 15 włocławskich szkołach podstawowych) 35 klas pierwszych dla, łącznie, 875 uczniów. Ponadto w Zespole Szkół Nr 3 dla ok. 20 dzieci z orzeczeniami do kształcenia specjalnego planuje się utworzenie 3 klas pierwszych.

W ostatnim tygodniu lutego, od poniedziałku do środy, odbywały się matury próbne przygotowane przez wydawnictwa Operon i Nowa Era.

Do próbnego egzaminu dojrzałości który odbywał się w ubiegłym tygodniu podeszło aż 98% uczniów z włocławskich szkół średnich. Miała ona formę stacjonarną, która była w swoim rodzaju próbą dla samych placówek, przed właściwymi egzaminami które odbywać się będą od 4 maja.

Natomiast już od środy do 16 marca, odbywać się będą matury próbne przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Te jednak, w przeciwieństwie do tych z ubiegłego tygodnia, będą w innej formie.

Z uwagi na spodziewaną absencję nauczycieli w wyniku szczepień które rozpoczęły się w tym tygodniu i trwają, ta matura będzie realizowana hybrydowo. - mówi Monika Jabłońsk

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz