

O wyższości ferii nad szkołą - z wizytą w Browarze B.
W czasie deszczu dzieci się nudzą, w czasie ferii już niekoniecznie. Włocławskie szkoły, instytucje kultury i sportu do końca tego tygodnia gwarantują najmłodszym dobrą zabawę.
W czasie deszczu dzieci się nudzą, w czasie ferii już niekoniecznie. Włocławskie szkoły, instytucje kultury i sportu do końca tego tygodnia gwarantują najmłodszym dobrą zabawę.
22 stycznia 1863 roku rozpoczął się największy zryw niepodległościowy w dziejach Polski. Na terenie Polski i Litwy rozpoczęły się walki z rosyjskim zaborcom. Wcześniejsze o nieco ponad 30 lat powstanie listopadowe, niemal ominęło Kujawy. W czasie powstania styczniowego jednak, tu także toczyły się zacięte walki. Walki, które także przesądziły o niepowodzeniu powstania. Dziś we Włocławku obchodziliśmy rocznicę tamtych wydarzeń.
Około godziny 10:00 do skrzynki mailowej włocławskiego ratusza wpłynął mail, który spowodował natychmiastową ewakuację pracowników z budynków urzędu miasta na Zielonym Rynku, 3 Maja i Kościuszki. Autor informował o podłożonej w Urzędzie Miasta bombie. Ładunku nie znaleziono.
„Gdyby nie ten człowiek, świat byłby naprawdę ubogi” to słowa o Jerzym Owsiaku, jakie padły wczoraj na Placu Wolności. Słowa dodajmy, spisane przez matkę, której troje spośród czwórki dzieci skorzystało z ratującego życie sprzętu medycznego, ufundowanego przez WOŚP. Włocławianie stanęli wczoraj #MuremZaOwsiakiem.
Już 9 lutego w Centrum Kultury Browar B. prawdziwa uczta dla miłośników kabaretu. Dobrego kabaretu, spod znaku zielonogórskich "Jurków". Mamy dla was wejściówki na to wydarzenie.
To miejskie święto zniknęło z kalendarza w 2016 roku. Choć oficjalnych miejskich uroczystości nie ma. Włocławski Sojusz Lewicy Demokratycznej co roku upamiętnia wyzwolenie Włocławka spod okupacji hitlerowskiej przez oddziały Armii Czerwonej.
Mróz nie wystraszył włocławian, których kilkuset pojawiło się późnym niedzielnym wieczorem na Placu Wolności. Choć Jerzy Owsiak w sobotę zapowiedział powrót do dyrygowania Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, nie zmieniło to planów ratusza, oraz wielu, naprawdę wielu włocławian, którzy postanowili wspólnie pokazać swoje poparcie dla twórcy WOŚP, "największej orkiestry świata".
15 stycznia na jednym z portali społecznościowych pojawił się wpis, którego autor kierował groźby wobec prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego. Służby zareagowały szybko. Wczoraj KMP we Włocławku zatrzymała autora. Dziś, sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 30-latka z Włocławka.
Sąsiedzi w tabeli i jedni z faworytów tegorocznych rozgrywek. Anwil – Arka, to spotkanie miało przynieść wielkie emocje i w nadziejach kibiców Rottweilerów przedłużenie imponującej serii ligowych zwycięstw do jedenastu. Nie udało się. Po słabej drugiej połowie Anwil przegrał u siebie 66:83.
Od godziny 17.00 w piątek do godziny 19.00 w sobotę w całym kraju trwa żałoba narodowa. W tym czasie w Gdańsku odbywają się uroczystości związane z ostatnim pożegnaniem prezydenta Pawła Adamowicza.
2025-03-28
2025-03-24
2025-03-24