W KSW rozpoczął się 25-ty rok akademicki

2019-10-21 10:13:05, Maciej Kowalczyk

To już ćwierć wieku. W sobotę 19 października Kujawska Szkoła Wyższa po raz 25-ty zainaugurowała uroczyście nowy rok akademicki. Dla ponad 1600 studentów i słuchaczy studiów podyplomowych oficjalnie rozpoczął się kolejny rok pracy.

KSW to najstarsza uczelnia niepubliczna w województwie. Na starcie, w 1995 roku, jako Wyższa Szkoła Pracy Socjalnej oferowała studentom tylko jeden kierunek kształcenia – pedagogikę. Dziś jest to aż 16 kierunków kształcenia we Włocławku, oraz filiach szkoły w Grudziądzu i Nowym Targu. 

Przy tym niżu demograficznym, o którym się mówi, zrekrutowaliśmy studentów na wszystkie kierunki. Niezmiernie się z tego cieszymy, ale to jest właśnie potencjał, który posiadamy – mówi rektor KSW prof. Stanisław Kunikowski – Nasza uczelnia jest jedną z nielicznych uczelni, które cieszą się taką popularnością jeśli chodzi o studia podyplomowe. Nie tylko wśród nauczycieli, ale także wśród innych dyscyplin naukowych – dodaje.

Dotąd dyplom KSW otrzymało ponad 20 000 absolwentów. Jak podkreśla rektor szkoły na jej popularność w regionie wpływa zapewne także fakt, iż pozostaje placówką z najniższym czesnym. Jest to możliwe, także dzięki temu, że KSW jest szkołą społeczną. Stanisław Kunikowski tłumaczy, że oznacza to, iż wszystkie zyski z prowadzonej działalności inwestowane są w rozwój i nie są „zabierane”, przez udziałowców.

Sobotnia uroczystość zgromadziła przedstawicieli władz samorządowych, wojewódzkich i władz zaprzyjaźnionych z KSW uczelni. Wśród obecnych znalazł się także biskup Wiesław Mering, który w krótkim przemówieniu nawiązał do dewizy uczelni, stanowiącej wezwanie do wierności prawdzie: „quo magis veritas propagetur”

Wszystkie szkoły wyższe powinny, tak jak to było od czasów średniowiecza, kiedy powstały pierwsze uniwersytety, skupiać się na jednym – poszukiwaniu prawdy. (…) Każdej szkole wyższej, nauczycielom i studentom życzę, żeby poszukiwaniu prawdy poświęcać swoje zdolności, swoje możliwości i swój czas. Nie ma nic piękniejszego i bardziej spełniającego człowieka, nad znalezienie prawdy.

Więcej w naszym materiale wideo:

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz