Kolejna edycja Włocławskiego Mistrza Kierownicy zakończona

2019-10-21 11:46:05, Maciej Kowalczyk

III, finałowa Runda Włocławskiego MIstrza Kierownicy za nami. Podobnie jak pierwsza runda rywalizacji rozegrano ją na terenie włocławskiej strefy ekonomicznej przy ul. Kawka/Zalesie.

Mnogość imprez motorowych, rozgrywanych w regionie spowodowała, że na starcie imprezy zameldowało się tym razem jedynie 6 zawodników, jednak czołówka rywalizacji pojawiła się w komplecie. Uczestnicy rywalizowali na przygotowanym przez
Automobilklub Włocławski odcinku drogowym o długości 2,4 km. Każdy z nich musiał pokonać ten dystans trzykrotnie. Sucha nawierzchni i słoneczna pogoda sprzyjały szybkiej jeździe.

Przed niedzielnymi zawodami, najbliżej tytułu Włocławskiego Mistrza Kierownicy był reprezentant włocławskiego automobilklubu Marcin Dąbkowski z Płocka na Subaru Imprezie WRX. Ostatecznie udało mu się obronić zajmowaną pozycję. W cyklu WMK 2019 klasyfikacja na podium była identyczna jak w ostatniej rundzie. Tym samym Włocławskim Mistrzem Kierownicy został Marcin Dąbkowski, tytuł I vice Mistrza zdobył Krzysztof Wizner, II vice Mistrzem został Andrzej Pietrzak.

Była to ostatnia impreza organizowana w tym roku przez Automobilklub Włocławski, który myśli już nad przyszłorocznymi zawodami.

WMK jest imprezą skierowaną do kierowców amatorów w których drzemie żyłka sportowej rywalizacji i chęć sprawdzenia się z innymi uczestnikami pokonując przygotowaną próbę sportową na czas. 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz