Włocławski Mistrz Kierownicy - I runda za nami

2022-04-06 11:27:42, Q4.pl

W minioną niedzielę parkingi przed Halą Mistrzów stały się torem wyścigowym dla uczestników I Rundy Włocławskiego Mistrza kierownicy. Punktualnie o 10:15 pierwsi zawodnicy ruszyli do rywalizacji o tytuł najlepszego kierowcy 2022.

Automobilklub Włocławski przygotował niespełna 2 km odcinek wiodący po parkingach oraz wokół hali sportowej, który każdy z kierowców musiał pokonać trzy razy. Impreza zaliczana była również jako I Runda Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego PZM w Super Sprincie.

Do rywalizacji stanęło 14 kierowców podzielonych na klasy wg pojemności silnika. Najlepszy tego dnia okazał się Dariusz Szejerka z Automobilklubu Grudziądzkiego jadący autem Subaru Impreza. Drugie miejsce zajął Tomasz Bilski reprezentujący Automobilklub Włocławski w Hondzie Civic. Na najniższym stopniu podium stanął Artur Swedura również z Automobilklubu Grudziądzkiego w BMW.

Gościnnie w imprezie udział wziął także 9-letni Borys Piotrowski który pod okiem swojego taty trenował w specjalnie przygotowanym dla niego BMW serii 3. Młody kierowca na co dzień jeździ w zawodach kartingowych, a przejazdy pokazowe traktował jako trening i rozwój swoich umiejętności panowania nad autem.

Kolejna runda Włocławskiego Mistrza Kierownicy zaplanowana jest na 5 czerwca. Miejsce rozgrywania zawodów nie jest jeszcze znane.