

Od jutra autobusy wracają na Okrzei
Po wielu miesiącach opóźnień spowodowanych pandemią – autobusy wrócą na swoje dawne miejsce. Według informacji podanych przez Krzysztofa Kukuckiego, jutro otwarte zostanie Włocławskie Centrum Przesiadkowe.
Po wielu miesiącach opóźnień spowodowanych pandemią – autobusy wrócą na swoje dawne miejsce. Według informacji podanych przez Krzysztofa Kukuckiego, jutro otwarte zostanie Włocławskie Centrum Przesiadkowe.
Trwa szacowanie strat po wichurach, które wczoraj (17.01.2022) przeszły nad Polską. Silny wiatr zrywał dachy i linie energetyczne, strażacy z całego kraju usuwali też powalone przez podmuchy drzewa.
Do czego jeszcze jesteśmy zdolni? - pyta prezydent Marek Wojtkowski. Dziś w nocy na jego skrzynkę pocztową przesłano mail, którego autor grozi mu śmiercią. Sprawa trafiła już do organów ścigania.
Program dofinansowania remontów ze środków Urzędu Miasta trwa już od 2019 roku. Wsparcie udzielane jest w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 i dotyczy nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków, położonych w obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji.
W ubiegły piątek na terenie Hali Mistrzów odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu #wSamoPołudnie. Na pytania dziennikarzy odpowiadał prezes zarządu KK Włocławek – Arkadiusz Lewandowski.
W niedzielę 16 stycznia 2022r. w naszym kościele odbył się koncert wpisany w obchody Jubileuszu Parafii. Gospodarzem wieczoru, którego opiekę duchową objął ks. bp Wiesław Mering, a patronat honorowy p. minister Anna Gębicka, był Wiktor Kowalski, muzyk, parafianin, człowiek wysokiej kultury intelektu i ducha – który podzielił się swoim talentem i zaśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy tworząc bardzo rodzinny nastrój koncertu, co zauważył w swoim wystąpieniu końcowym ks. bp Wiesław.
Piękne stroje i tradycyjnie już polonez. Tak swoje odliczanie do matury rozpoczęli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku.
Tradycyjnym Polonezem zainaugurowali swoją studniówkę uczniowie "Samochodówki". Przyszli maturzyści bawili się w "Jutrzence" w Wieńcu Zdroju.
W piątek 14 stycznia uczniowie IV LO im K.K. Baczyńskiego świętowali swoją studniówkę. Tegoroczni maturzyści bawili się w hotelu Riverside.
Trwa nabór prac do czternastej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego. Dzięki konkursowi popularyzowana jest rzeźba jako dziedzina sztuki, a jednocześnie propagowana pamięć o twórczości Stanisława Zagajewskiego.
2025-06-01
2025-05-30
2025-05-30
2025-05-30
2025-05-28