

Saniko zaprasza do zakupu chryzantem
Już niebawem 1 listopada. W tradycyjne kwiaty, kojarzące się z tym świętem można zaopatrzyć się w siedzibie spółki.
Już niebawem 1 listopada. W tradycyjne kwiaty, kojarzące się z tym świętem można zaopatrzyć się w siedzibie spółki.
Celem Stowarzyszenia na Rzecz Inicjatyw Lokalnych „Lornetka” jest m.in. promocja i popularyzacja naszego regionu.
Tegoroczna akcja „Znicz" rozpocznie się czwartek(31.10) i potrwa do niedzieli(03.11). W tych dniach na drogach będzie zwiększona ilość policjantów. Wystąpią również zmiany organizacji ruchu na dojazdach do cmentarzy na terenie powiatu radziejowskiego.
Podczas VI Gali Przedsiębiorców, która w dniu 25 października br. odbyła się na terenie gminy Brześć Kujawski, zawarte zostało partnerskie porozumienie o partnerskiej współpracy pomiędzy Gminą Brześć Kujawski, a Państwową uczelnia Zawodową we Włocławku.
23-latek nie stawił się do odbycia kary pozbawienia wolności. Wpadł podczas legitymowania, a następnie trafił do więzienia, gdzie odsiedzi zasądzoną karę.
Debata „Senior bezpieczny na drodze" została zorganizowana w GOK w Topólce. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Kolejny już raz policjanci drogówki hamowali zapędy kierowców, którzy mają „ciężką"nogę. Kilkudziesięciu z nich zatrzymali za przekroczenie prędkości.
Pierwsze kursy języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego rozpoczęły się w styczniu. Od tego czasu z bezpłatnych szkoleń skorzystało ponad 4 tysiące osób. Od października na zajęcia zapisało się kolejnych 161 uczestników. Szkolenia prowadzone są obecnie w 158 grupach. Największym zainteresowaniem cieszą się lekcje języka angielskiego.
Dzielnicowi z Posterunku Policji w Lubrańcu gościli u lubranieckich przedszkolaków. Spotkanie organizowane corocznie jak zwykle rozpoczęło się od spektaklu o bezpieczeństwie zaprezentowanym przez dzieci. Później dzielnicowi rozmawiali z nimi o bezpiecznych zachowaniach w domu, na podwórku i na drodze.
Radziejowscy policjanci sprawdzili drogi dojazdowe w okolicach cmentarzy. Sprawdzano oznakowanie, widoczność oraz stan nawierzchni. Wszystko po to aby poprawić bezpieczeństwo przed dniem Wszystkich Świętych.
2025-05-02
2025-04-29