Koronawirus: MSZ ostrzega

2020-10-16 11:09:42, Q4.pl

Problem pandemii z którym boryka się świat i Europa, zaczyna być coraz poważniejszy. Z dnia na dzień odnotowuje się coraz większe liczby zakażeń i zgonów z powodu wirusa SARS-CoV-2. W oparciu o statystyki z innych krajów, MSZ wystosowało komunikat ostrzegający przed podróżami poza granice państwa.

„Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.” - czytamy w komunikacie ministerstwa.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże które nie są konieczne. Z dnia na dzień zwiększa się liczba rejonów do których podróżowanie może być niebezpieczne dla polskiego turysty. Z ryzykiem mogą się wiązać wyjazd chociażby do Królestwa Hiszpanii. Jak wynika z komunikatu hiszpańskiego ministerstwa zdrowia, w ciągu minionej doby w kraju potwierdzono 13 318 nowych zakażeń koronawirusem, a łączna liczba przypadków to 921 374. Utrzymuje się tam również wysoka dynamika zgonów – między środą a czwartkiem przybyło 140 zgonów, a łączna ilość ofiar śmiertelnych w Hiszpanii to 33 553 osób.

Sytuacja u naszych zachodnich sąsiadów jest podobna. Według informacji z berlińskiego Instytutu im. Roberta Kocha (RKI), w ciągu ostatniej doby w Niemczech zanotowano 7334 nowe przypadki zachorowań; to największy dobowy przyrost od początku pandemii. W sumie, od początku pandemii zanotowano już 348 557 przypadków. Łączna ilość zgonów to 9734, w tym 24 w ciągu ostatniej doby.

A to tylko nieliczne z przykładów pogarszającej się sytuacji w Europie i na świecie.

Szczegółowe informacje na temat sytuacji epidemiologicznej i warunków wjazdu do poszczególnych krajów można znaleźć w zakładce „Informacje dla podróżujących” strony MSZ.

Z uwagi na dynamiczny charakter zmian w czasie pandemii w całej Europie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zachęca do śledzenia bieżących doniesień na temat zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę na stronie Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

 

M.P/(PAP - Marzena Kozłowska)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz