Lewica rozpoczyna prezentacje programu dla włocławskich osiedli. Na początek - Południe

2024-03-22 12:31:43, Q4

Inwestycje infrastrukturalne, ale także w zakresie polityki społecznej. Lewica wkracza w nowy etap kampanii prezentując swoje propozycje dla poszczególnych dzielnic. Na początek przedstawiono program dla Południa.

„Mamy przygotowane indywidualne programy dla każdego z osiedli, tak jak zresztą było to w programie „Lepszy Włocławek” w 2018 roku” - podkreśla Piotr Kowal. Jak mówi program „Lepszy Włocławek 2.0” to program kontynuacji zadań jakie pojawiły się w mijającej kadencji, ale także program wyznaczania nowych celów, jakie stoją przed samorządem.

Lewica zwraca uwage na konieczność przeprowadzenia kolejnych inwestycji infrastrukturalnych. W przypadku Południa dotyczyłyby one, między innymi, budowy nowych dróg rowerowych. Szlak dla cyklistów miałby pojawić się na całej długości ulicy Wiejskiej, Kaliskiej czy Zbiegniewskiej.

W związku z tym, że na części z tych ulic drogi rowerowe już są zrobione, to mamy świadomość tego, że użytkowników dróg rowerowych jest coraz więcej, więc należy te zadania w całości dokończyć, aby te ulice były w pełni przygotowane dla włocławskich cyklistów – tłumaczy Piotr Kowal.

Wśród propozycji Lewicy znalazł się też program przebudowy chodników. Nowe mają pojawić się na ulicy Robotniczej, Kaliskiej, Mystkowskiego i Broniewskiego. W kolejnej kadencji przedstawiciele ugrupowania mają także zamiar kontynuować przebudowę ulic w tej części miasta. Prace miałyby objąć Michelin (ulica Cienista, odcinek leśny al. Jana Pawła II) i szereg ulic na Południu, jak choćby ulicę Zbiegniewskiej czy rondo Falbanka.
Program Lewicy obejmuje także szereg propozycji w zakresie polityki społecznej i gospodarczej.

Jednym z takich rozwiązań jest wsparcie szkolnych kół naukowych i klubów sportowych. W przypadku osiedla Południe jednym z punktów programu jest to, aby przywrócić należyty blask obserwatorium, które znajduje się na bloku przy ulicy Fredry 16 – zapowiada Jakub Girczyc, dodając, że to miejsce może wspierać rozwój pasji i zainteresowań młodych ludzi.

Lewica ma także autorskie pomysły na wsparcie przedsiębiorców. Jednym z nich jest stworzenie nowych przestrzeni handlowych w postaci „mini targowisk” dla 8-12 przedsiębiorców. Kolejnym jest przekazanie lokali handlowo-usługowych pozostających w zasobach miasta pod kuratelę Inkubatora Przedsiębiorczości, by usprawnić ich najem i pozbyć się kosztów utrzymania pustych lokali przez miasto.

Kolejnym z punktów programu dla Południa jest też propozycja budowy basenu przy SP nr 20, choć ta lokalizacja, jak podkreśla Piotr Kowal wymaga jeszcze konsultacji z dyrekcją placówki.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz