Krzysztof Kukucki prezentuje program dla Śródmieścia

2024-04-17 13:25:27, Q4

Podczas ostatniej z „osiedlowych” konferencji kandydata na urząd prezydenta miasta Krzysztof Kukucki zaprezentował swój pomysł na Śródmieście. Nowe zasoby mieszkaniowe, woonerf na 3 Maja i tereny zielone – to część planów wobec dzielnicy.

Podczas środowej konferencji Krzysztof Kukucki przekazał, jakie zmiany zajdą w tej części miasta jeśli zwycięży w niedzielnych wyborach prezydenckich. Raz jeszcze podkreślił, ze w przebudowie Śródmieścia najważniejsi są ludzie i budowanie potencjału społecznego. W ślad za tym ta część miasta ma być miejscem przyjaznym, które wykreuje „modę” na mieszkanie tutaj.

Aby do tego doszło kandydat planuje realizację już opracowanych projektów dotyczących budownictwa komunalnego. To zarówno nowe budynki przy ulicy Tumskiej i przy Cygance, ale także remonty kamienic na 3 Maja, czy też Królewieckiej. Sama ulica 3 Maja, zgodnie z już opracowaną dokumentacją techniczną, zamieni się w woonerf, przy czym 1/5 ulicy stanowić będą obszary biologicznie czynne, powstaną tu też małe place tematyczne poświęcone wybitnym osobowościom z historii Włocławka. Jednym z zadań jakie stawia przed sobą Krzysztof Kukucki jest przebudowa placu Wolności. Jak podkreśla, zmiany tam wprowadzone będą wynikiem konsultacji społecznych przeprowadzonych w minionej kadencji samorządu:

Oprócz przestrzeni przyjaznych człowiekowi powstanie tam parking podziemny, bo wiemy, że miejsca parkingowe są wielką bolączką naszego miasta – zapowiada kandydat.

Więcej w materiale wideo:

Komentarze (1)


sylvio (2024-04-17 18:41:47) Zgłoś do moderacji
Jeśli chodzi o śródmieście to Kukucki powinien najpierw zabrać się za niektórych mieszkańców którzy od pokoleń niszczą tę część miasta. Z nimi na pewno nie można odnowić wizerunku śródmieścia. Dać im jakieś socjał-baraki za miastem albo na ulicę Zakręt.

Dodaj swój komentarz