Kandydatki Nowej Lewicy zaprezentowały swój program wyborczy w Dniu Kobiet

2024-03-10 20:13:51, Q4

Wsparcie działań MZOZ w zakresie opieki ginekologicznej, płace w sektorze samorządowym, czy wreszcie darmowe żłobki. Kandydatki do Rady Miasta z ramienia Lewicy spotkały się z dziennikarzami z okazji dnia kobiet prezentując swój program wyborczy.

Kandydatki do Rady Miasta z ramienia Lewicy rozpoczęły spotkanie od nawiązania do polityki krajowej, czyli toczącej się dyskusji o procedowaniu przez Sejm projektów dotyczących aborcji dopiero na kwietniowym posiedzeniu Sejmu, już po wyborach samorządowych. Decyzję o tym podjął w mijającym tygodniu marszałek Szymon Hołownia.

Jak podkreśla Joanna Hofman-Kupisz, dostęp do legalnej i bezpiecznej aborcji był w minionej kampanii parlamentarnej postulatem Lewicy, jednak także inne ugrupowania tworzące obecną koalicję wyborczą były zgodne, co do konieczności zmian w restrykcyjnym prawie i zapewnieniu kobietom prawa do decyzji.

Dzisiaj zaczyna się ta kwestia rozjeżdżać, więc zastanawiamy się czy mamy te prawa czy ich nie mamy, bo albo się prawa ma, albo się ich nie ma. Nie ma trzeciej drogi. Albo tak, albo tak. Ta kwestia więc cały czas jest otwarta – mówiła kandydatka do Rady Miasta.

Kandydatki Lewicy zaprezentowały także kilka postulatów, które chciałyby zrealizować zasiadając w Radzie Miasta. Znalazł się wśród nich miedzy innymi ten, dotyczący długiego czasu oczekiwania na wizytę w gabinecie ginekologicznym. Joanna Hofman Kupisz stwierdziła, że należy zastanowić się jak wesprzeć działania MZOZu zmierzające do pozyskania tych specjalistów.

Więcej w materiale wideo:

W tym samym czasie kandydaci Lewicy w wyborach samorządowych wręczli kwiaty włocławiankom. Zaprazamy do naszej fotorelacji.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz