Krzysztof Kukucki prezentuje program dla Południa

2024-04-13 14:40:37, Q4

Park przy ulicy Zbiegniewskiej, rozbudowa infrastruktury drogowej, ale także przyszkolny basen przy SP nr 20. Krzysztof Kukucki prezentuje program dla Południa.

Już za tydzień mieszkańcy Włocławka udadzą się do urn aby wybrać włodarza miasta na kolejną kadencję. To czas, w którym kandydaci prezentują swoją wizję rozwoju miasta. Krzysztof Kukucki zaprezentował program dla największej włocławskiej dzielnicy – Południa.

To osiedle jest wykluczone, jeśli chodzi o dostęp do pływalni. Na osiedlu Południe, mimo, ze jest to największe osiedle nie ma żadnej pływalni – mówi kandydat - My od dłuższego czasu mówimy o konieczności budowy basenu, niedużego przyszkolnego basenu przy SP nr 20.

Basen miałby służyć uczniom placówki, ale w godzinach południowych ma być udostępniony wszystkim zainteresowanym.
Na południu miałyby powstać także nowe drogi rowerowe, w tym na ulicy Kaliskiej na odcinku pomiędzy rondami Falbanka i Broniewskiego. W układzie komunikacyjnym dzielnicy zmiany mają dotyczyć także kierowców. Według zamierzeń Krzysztofa Kukuckiego pojawią się tu nowe miejsca parkingowe. Jak obiecuje kandydat w kolejnej kadencji powstanie też z dawna oczekiwany park pomiędzy ulicami Zbiegniewskiej i Wiejską.

Więcej w materiale wideo:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz