Nowe serce miasta – Krzysztof Kukucki o Śródmieściu

2024-03-25 16:02:27, Q4

Mieszkania, inwestycje infrastrukturalne i powiększenie obszarów zielonych – to niektóre z propozycji Krzysztofa Kukuckiego dla Śródmieścia. Kandydat Lewicy w zbliżających się wyborach samorządowych przedstawił założenia kolejnego z „filarów” swojego programu.

„Nowe serce miasta” – to nazwa programu Lewicy dla włocławskiego Śródmieścia, które obejmuje szereg propozycji infrastrukturalnych mających zmienić obraz tej części miasta. Jak mówi Krzysztof Kukucki część z proponowanych inwestycji ma już dokumentację techniczną, co usprawni proces realizacji projektów. Tak jest, między innymi, w przypadku budynku mieszkalnego na rogu 3 Maja i Tumskiej, oraz woonerfu na ulicy 3 Maja:

Tutaj również dokumentacja techniczna jest. Wstępnie pieniądze ze środków UE są już zagwarantowane (…) Tu będą wymieszane różnego rodzaju funkcje publiczne na głównej ulicy Starego Miasta. Oprócz funkcji komunikacyjnej, dla samochodów, dla rowerów, dla pieszych, jest tu zaprojektowanych pięć placów tematycznych nawiązujących do ważnych postaci z historii naszego miasta. Bardzo ważne jest też, ze 3 Maja się zazieleni. Aż 20% tej ulicy to będzie powierzchnia biologicznie czynna – deklaruje kandydat.

Zmiany, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dotkną też placu Wolności, który ma stać się „salonem miasta”. Tak jak przewidują koncepcje architektoniczne w tym miejscu dojdzie do radykalnych zmian. Pod placem ma znaleźć się parking podziemny dla blisko 200 pojazdów, a na powierzchni pojawi się więcej zieleni i jeden, centralny, przystanek autobusowy ułatwiający komunikację w centrum, zapowiada Krzysztof Kukucki.

W programie kandydata znalazło się też miejsce dla omawianej wcześniej koncepcji „Zielonych Terenów Śródmieścia”, czyli „zielonego korytarza” pomiędzy placem Wolności a Parkiem Łokietka.

Krzysztof Kukucki zapowiada także realizację kolejnych projektów dotyczących mieszkalnictwa w Śródmieściu. Tu chodzi nie tylko o budowę nowych budynków przy ulicy Cyganka, czy Tumskiej, ale także przebudowy kamienic pozostających w zasobach miasta.

Więcej w materiale wideo.

Komentarze (1)


Jaś fasola (2024-03-25 16:55:14) Zgłoś do moderacji
Panie kandydacie, aż strach pomyśleć o "zazielenianiu" 3 maja !!!! Najlepiej to widać perę metrów od miejsca gdzie Pan stoi. Stary Rynek. Tam zieleń była, ale się zabetonowała. Piwna = koszmar projektowy z tragicznymi donicami na pseudo zieleń. No i Pana "kultowy" pomysł na wycinkę starych drzew w Parku, Ulica Lipnowska jest bublem inżynieryjnym, ciekawe co jeszcze zostanie spaprane we Włocławku???

Dodaj swój komentarz