Krzysztof Kukucki o programie dla osiedla Kazimierza Wielkiego

2024-04-15 17:51:22, Q4

Krzysztof Kukucki zaprezentował swoje plany wobec inwestycji w kolejnym rejonie Włocławka. Tym razem spotkał się z dziennikarzami na Kazimierza Wielkiego. Co, według zamierzeń kandydata ma zmienić się tutaj w ciągu najbliższych pięciu lat?

Jak mówi senator Krzysztof Kukucki jednym z najbardziej palących problemów dzielnicy, których nie udało się, jak dotąd, rozwiązać jest połączenie ulicy Ostrowskiej z ulicą Żytnią, na wysokości ulicy Krętej:
 
Jest tam w chwili obecnej ogromy problem własności gruntów, ale jest też specustawa drogowa, z której można skorzystać i z której zamierzamy skorzystać w nowej kadencji, czyli budowę tego łącznika będziemy realizować – mówi kandydat do stanowiska prezydenta Włocławka.
 
To nie jedyne inwestycje infrastrukturalne o jakich mowa w programie Krzysztofa Kukuckiego, a które dotyczą tej części Włocławka. Jak zapewnia, jeszcze w tym roku ruszą prace nad połączeniem osiedla Celulozowa z ulicą Barską, ponadto liczy na zdobycie przez miasto finansowania na połączenie ulicy Papieżka z aleją Kazimierza Wielkiego. Ta inwestycja, jak wskazuje, pozwoliłaby na „uwolnienie” znajdujących się w tym miejscu terenów inwestycyjnych, które leżą na gruntach miejskich.
 
Zmiany miałyby też dotyczyć osiedla położonego wzdłuż ulicy Rybnickiej. Tutaj, oprócz gruntownej przebudowy drogi, inwestycje miałyby dotyczyć także innych elementów infrastruktury- na przykład utworzenia terenów rekreacyjnych i placu zabaw.
 
Na liście inwestycji z programu Krzysztofa Kukuckiego znalazły się też te dotyczące infrastruktury rowerowej i zmienienia terenów wokół jeziora Grzywno w kolejny park na terenie miasta.

Więcej w materiale wideo:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz