Włocławska Lewica prezentuje program skierowany do seniorów

2024-03-15 15:18:29, Q4

Krzysztof Kukucki i kandydaci Lewicy do włocławskiej Rady Miasta zaprezentowali kolejny filar w ramach programu wyborczego „Lepszy Włocławek 2.0”. Tym razem ich propozycje programowe dotyczyły polityki senioralnej.

Spotkanie z dziennikarzami odbyło się tym razem na terenie Centrum Wsparcia Społecznego, sztandarowej inwestycji samorządu minionej kadencji, skierowanej do włocławskich seniorów. Jak przypominał Krzysztof Kukucki powstanie tego miejsca było jednym z elementów programu wyborczego Lewicy podczas poprzednich wyborów.

Miałem duży zaszczyt i przyjemność nadzorować i prowadzić tę inwestycję. Była to pierwsza duża inwestycja realizowana w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji – przypomniał kandydat na urząd prezydenta.

Wyborczy program senioralny Lewicy skierowany jest do dwóch grup starszych mieszkańców miasta. Zarówno do tej, która aktywnie spędza czas w nieście, jak i tej grupy, która wymaga wsparcia w codziennej egzystencji.
Ci pierwsi, według zamierzeń Lewicy będą mogli skorzystać z Osiedlowych Centrów Solidarności Międzypokoleniowej.

To będą miejsca, w których seniorzy będą mogli się spotykać, będą mogli się realizować, ale też świadczyć usługi edukacyjne dla dzieci i młodzieży, po prostu udzielać korepetycji. Bardzo dużo osób wśród seniorów to emerytowani nauczyciele, którzy mogliby swoją wiedzę, swoje doświadczenie przekazywać najmłodszemu pokoleniu – proponuje Krzysztof Kukucki.

Lewica zapowiada także zwiększenie zakresu opieki skierowanej w stronę osób niesamodzielnych, czy o ograniczonej mobilności. Przedstawiciele ugrupowania chcą organizować szkolenia dla rodzin opiekujących się niesamodzielnymi seniorami, czy też inwestować w kolejne mieszkania wytchnieniowe.

 

Komentarze (1)


sylvio (2024-03-17 12:49:33) Zgłoś do moderacji
Pytanko . Kiedy wreszcie jakaś partia skieruje swój program w stronę tych co budują polską gospodarkę ,którzy są solą tej ziemi, którzy są motorem napędowym rozwoju kraju czyli do małych i średnich przedsiębiorstw. Jakoś słyszymy cały czas tylko o pomocy dla osób nieaktywnych zawodowo. A nam co chwilę podnosi się koszta utrzymania firmy. Do czego to zdąża ....? Chcecie zarżnąć gospodarkę ?

Dodaj swój komentarz