Politechnika, mieszkania dla studentów i opieka psychologiczna. Lewica pokazuje swój program dla młodych

2024-03-01 14:04:50, Q4

Po ubiegłotygodniowej konwencji wyborczej włocławska Lewica rozpoczyna prezentację swojego programu. W czwartek jej przedstawiciele zaprezentowali swoje propozycje dla młodych mieszkańców miasta.

„Lepszy Włocławek 2.0” - w ten sposób przedstawiciele Lewicy określają swoje propozycje programowe skierowane do wyborców, nawiązując w ten sposób do swojego programu o tej nazwie sprzed 5 lat. Tak jak jego poprzednik, ma on zawierać propozycje dotyczące różnych dziedzin życia mieszkańców i funkcjonowania miasta jako całości. Część z nich skierowana jest do młodych ludzi mieszkających we Włocławku.

Co proponuje Lewica? Najbardziej nośnym pomysłem ugrupowania wydaje się utworzenie we Włocławku Politechniki, opartej o struktury obecnej Państwowej Akademii Nauk Stosowanych. Jak zapowiada kandydat na prezydenta Lewicy, jest to jak najbardziej realne:

Rozmawiałem na ten temat ze środowiskiem akademickim i z ministrem nauki Dariuszem Wieczorkiem. To jest cel, który jesteśmy w stanie osiągnąć w ciągu najbliższych 5-6 lat – zapowiada Krzysztof Kukucki – Do tego oczywiście potrzebna jest determinacja. Nie tylko władz uczelni, bo ta jest i widzimy jak pięknie ta uczelnia się rozwija, ale przede wszystkim władz miasta. Chcę powiedzieć, ze jako Lewica deklarujemy, że zapewnimy wsparcie ze środków miasta na rozwój włocławskiej Akademii – dodaje.

Samo utworzenie Politechniki to nie jedyna zapowiedź Lewicy. Ugrupowanie ma ambicję, miasto stało się prężnym ośrodkiem akademickim. Krzysztof Kukucki zapowiada także poprawę jakości życia dla studentów. Ma temu służyć budowa mieszkań studenckich.

Niewielkie, indywidualne lokale służyłby pod najem dla studentów wskazanych przez uczelnię. Według zamysłu Lewicy byłby to ważny element przyciągający do Włocławka absolwentów szkół średnich chcących kontynuować naukę na uczelni wyższej.

To nie jedyna propozycja Lewicy dla młodych. W planach jest także powołanie do życia klubu studenckiego, który miałby być miejscem realizacji pasji młodych ludzi i kulturalnej aktywności.

Krzysztof Kukucki deklaruje także, że jako prezydent będzie kontynuować finansowanie trzech cyklicznych imprez, które dotąd zasilane były środkami z Funduszy Norweskich. Chodzi o Weekend Młodych w ramach którego odbywa się United Session, Zlot Youtuberów i Festiwal Nowej Muzyki. Planuje też rozbudowę i zadaszenie skateparku przy ulicy Wysokiej oraz miejskiego lodowiska.

W programie ugrupowania na zbliżające się wybory znalazły się także inne propozycje, które nie dotyczą infrastruktury, czy też szkolnictwa wyższego. Lewica zapowiada zapewnienie opieki stomatologicznej we włocławskich szkołach oraz dostępność opieki psychologicznej dla młodych.

Lewica od kilku lat bije na alarm, ze jest wielki problem z kondycją psychiczną wśród najmłodszych. Niestety tutaj państwo zawiodło na całej linii. Nie ma wsparcia psychologicznego dla najmłodszych obywateli tego kraju. Deklarujemy, że będziemy chcieli wprowadzić w szkołach gabinety psychologiczne. Jest to konsekwencja okrągłych stołów w zakresie zdrowia psychicznego najmłodszych Polaków, które organizowała Młoda Lewica – deklaruje obiegający się ponownie o mandat radnego przewodniczący RM Piotr Kowal.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz