W minioną niedzielę (8 września) członkowie i sympatycy NSZZ Solidarność spotkali się we włocławskiej katedrze. Okolicznościową mszą świętą uczcili 39. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”.
W 1980 roku, na mocy Porozumień Sierpniowych, podpisanych pomiędzy strajkującymi robotnikami a władzą powstaje Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”. Stało się to 17 września 1980 w Gdańsku. „Karnawał Solidarności” trwał do grudnia 1981 roku, kiedy to po wprowadzeniu stanu wojennego związek został zdelegalizowany i kontynuował działalność w podziemiu, aż do czasu przemian ustrojowych u schyłku lat 80-tych.
W minioną niedzielę rocznicę powstania Związku Zawodowego uczcili jego członkowie i sympatycy. Po uroczystej mszy świętej we włocławskiej katedrze, i homilii wygłoszonej przez ks. Sebastiana Adamczyka (Prefekta ds. Studiów Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku), poczty sztandarowe struktur zakładowych i regionalnych, przedstawiciele władz „Solidarności” i zaproszeni goście złożyli kwiaty i wieńce pod tablicą upamiętniającą wizytę we Włocławku Jana Pawła II, oraz tablicą pamięci ofiar tragedii smoleńskiej. Na zakończenie uroczystości kwiaty złożono także pod pomnikiem kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Komentarze (0)