SLD proponuje odbudowę Tumskiej

2018-09-22 12:38:53, Maciej Kowalczyk

Na wczorajszej konferencji prasowej kandydat Sojuszu na prezydenta miasta Krzysztof Kukucki, oraz kandydatka w wyborach do Rady Miasta Wanda Muszalik przedstawili koncepcję zagospodarowania placu położonego u zbiegu 3 Maja i Tumskiej.

Pomysł nie jest nowy. Przypomnijmy, że przedsięwzięcie polegające na wybudowaniu w tym miejscu budynku mieszkalnego ze zlokalizowanymi na parterze lokalami usługowymi, o mały włos nie doczekała się realizacji w tej kadencji. Ostatecznie jednak pomysł nie zyskał akceptacji większości radnych.

Krzysztof Kukucki zapowiada jednak, że nie zmienia to nic w jego uprzednch zamierzeniach. 

To jest niezwykle istotne, by zrealizować bardzo ambitny cel jakim jest rewitalizacja miasta. Nie ma rewitalizacji miasta bez przywrócenia życia (na Tumskiej - przyp. red.) - mówi Krzysztof Kukucki

W przedstawionym przez kandydata projekcie, ponownie pojawia się postulat wybudowania w tym miejscu 200 mieszkań na wynajem, z mozliwością dochodzenia do pełnej własności przez lokatorów. Na parterze budynków znajdą się lokale użytkowe, które według Krzysztofa Kukuckiego powinny trafić do zasobów Inkubatora Przedsiębiorczości. Inkubatora w wersji 2.0, którego wizję kandydat zaprezentuje niebawem.

Marzeniem mieszkańców śródmieścia jest żeby tętniły życiem, zarówno ulica Tumska, jak i 3 Maja - dodaje Wanda Muszalik - Jest to taki ciąg, który wsyscy z młodości pamiętają, kiedy spacerowaliśmy od katedry, przez 3 maja do Placu Wolności.

Na briefingu prasowym Krzysztof Kukucki odniósł się także do "pojedynku na konferencje", jaki miał miejsce w piątek na włocławskim dworcu (przeczytasz o nim tutaj i tutaj).

Trzeba zaznaczyć, że pierwsze plany Prawa i Sprawiedliwości zepchnęły dworzec we Włocławku na daleką listę rezerwową - zaznacza - Dopiero po aktywnym działaniu europosła Janusza Zemke, który funkcjonuje w Komisji Transportu PE, po wielu jego spotkaniach z zarządem PKP, przesunięto budowę dworca we Włocławku na listę podstawową. (...) To jest przykład pozytywnej pracy wszystkich osób wybranych przez mieszkańców Włocławka na rzecz wspólnego celu

Jak dodaje liczy, że na podobną współpracę mieszkańcy będą mogli liczyć, także przy innych przedsięwzięciach ważnych dla miasta.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz