Pakiet ekologiczny by walczyć ze smogiem - propozycja SLD

2018-10-16 08:41:24, Maciej Kowalczyk

Pakiet ekologiczny, to kolejna z propozycji Krzysztofa Kukuckiego, jaką kieruje do mieszkańców Włocławka. Temu właśnie poświęcona była wczorajsza konferencja z udziałem kandydata SLD na prezydenta miasta.

Czym jest pakiet ekologiczny? Jak wyjaśnia Krzysztof Kukucki, to zbiór systemowych rozwiązań mających na celu poprawę jakości powietrza we Włocławku. Co prawda, ciepła jesień i minione lato pozwoliły nam na jakiś czas zapomnieć o smogu - Jednak, jak przekonuje kandydat, problem ten powróci niebawem i powracać będzie, dopóki nie zostaną podjęte konkretne działania, które mogłyby zmienić ten stan rzeczy. 

Sojusz proponuje ofertę skierowaną zarówno do właścicieli śródmiejskich kamienic, jak i właścicieli domków jednorodzinnych w peryferyjnych dzielnicach miasta, gdzie problem zanieczyszczenia powietrza jest dostrzegany rzadziej, co nie oznacza wcale, że nie występuje. W ramach pakietu właściciele nieruchomości mogliby liczyć na ulgi ze strony miasta w przyłączeniu posesji do miejskiej sieci ciepłowniczej, czy dopłaty do instalacji grzewczych wewnątrz budynków.

Chcemy współfinansować wymianę piecy – mówi  o propozycji dla właścicieli domków Krzysztof Kukucki, wskazuje przy okazji, że ta propozycja mogłaby liczyć na wsparcie finansowe ze strony rządu.

W pakiecie ekologicznym znalazło się też miejsce dla często akcentowanego w programie Sojuszu transportu ekologicznego. W ramach transportu publicznego SLD proponuje wymianę taboru MPK, na bardziej ekologiczny, ale tez taki, który odpowiadać będzie potrzebom pasażerów. Postuluje także zwolnienie z opłat za parkowanie w centrum, właścicieli pojazdów o napędzie hybrydowym, lub elektrycznym.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz