Zamknij [X]

Radni SLD ogłaszają swoje propozycje do budżetu 2019

2018-10-11 20:20:47, Maciej Kowalczyk

Do 27 września radni mogli składać swoje propozycje do budżetu miasta na rok 2019. Dziś radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej przedstawili te, ich autorstwa.

Na konferencji prasowej pojawili się Krzysztof Kukucki, Damian Chełminiak i Jarosław Hupało

Chcę przypomnieć że podobne wnioski do budżetu składaliśmy już wiele razy niestety nie zawsze były one realizowane - mówi radny Hupało - Czasami wydaje mi się, że oglądając materiały wyborcze widzę wszystkie nasze interpelacje. Ponieważ reszta kandydatów korzysta z tego, co nie zostało dotąd zrobione. 

Krzysztof Kukucki podkreślał, że Sojusz Lewicy Demokratycznej nie tylko w czasie kampanii wyborczej stara się wcielić w życie swoje postulaty. Jako przykład podał walkę o zwiększenie nakładów na transport publiczny. 

Od grudnia prosimy prezydenta o przeznaczenie dodatkowych środków na transport publiczny - precyzuje radny Damian Chełminiak - Mieszkańcy nie są zadowoleni z uwagi na małą ilość kursów autobusów w naszym mieście. 

Radny zwraca także uwagę, że niedofinansowanie w MPK sprawia także, że z firmy odchodzą kierowcy. Pensje, które mogą otrzymać u przewoźnika są mniejsze od tych, proponowanych przez innych pracodawców.

Radni sojuszu proponują aby Budżet przeznaczony na transport publiczny wyniósł 30 mln zł lub też - 5% wydatków miasta. Jak zauważa Damian Chełminiak, większość miast w Polsce na komunikację wydaje właśnie 5% swojego budżetu, podczas gdy we Włocławku jest to zaledwie około 3 i pół procent. W ramach inwestycji w transport SLD proponuje też zakup biletomatów. Koszt jednej takiej maszyny to około 20 - 25 tyś. zł. Radni zapewniają, że zwróci się on w niedługim czasie a same automaty są coraz bardziej potrzebne, w sytuacji, gdy wielu spośród sprzedawców wycofuje się z dystrybucji biletów MPK.

Wśród innych propozycji zgłoszonych przez radnych Sojuszu do przyszłorocznego budżetu znajdują się te, które doskonale są znane z programu wyborczego Krzysztofa Kukuckiego i komitetu SLD - Lewica Razem.

Znajdziemy więc tu rozbudowę infrastruktury pieszo-rowerowej, remont mostu na Zgłowiączce, czy też uzbrojenie terenów inwestycyjnych. Pojawia się także temat otwartego basenu i kompleksowego remontu stadionu "Przylesie":

W 2019 roku ta inwestycja będzie mogła zostać rozpoczęta, bo w momencie zakończenia pracy nad nowym studium zagospodarowania przestrzennego naszego miasta, już będzie można wydawać publiczne pieniądze na to zadanie - tłumaczy Krzysztof Kukucki


W pakiecie zgłoszonym przez Sojusz Lewicy Demokratycznej znalazło się także rozpoczęcie prac nad dokumentacją Centrum Przesiadkowego zlokalizowanego przy dworcu PKP PKS, czy inwestycje związane z likwidacją dróg gruntowych w mieście.

Więcej w materiale wideo:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz