SLD prezentuje kandydatów z Kazimierza Wielkiego i Zawiśla

2018-09-13 15:12:04, Maciej Kowalczyk

Joanna Hofman-Kupisz z "jedynką", a oprócz niej: Damian Chełminiak, Krzysztof Grządziel, Paweł Łapciak, Rafał Nowakowski, Magdalena Chwiałkowska i Monika Budzeniusz - to skład listy kandydatów na radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w okręgu Kazimierza Wielkiego i Zawiśle. Dziś kandydatów i program dla dzielnicy przedstawił Krzysztof Kukucki.

Kandydat na prezydenta miasta z ramienia SLD Lewica Razem, przekonywał dziennikarzy, że to "dream team":

Za mną stoją kandydaci, których na swoich listach chciałby każdy kandydat na prezydenta, ale to moja drużyna.

Liderką listy jest szefowa Forum Równych Szans i Praw Kobiet we Włocławku, nauczycielka i ekspert MEN - Joanna Hofman-Kupisz. Jak mówi osiedla wchodzące w skład okręgu numer dwa są idealnym przykładem, że sposób podziału środków finansowych na poszczególne osiedla i ich rozwój był niewłaściwy:

Jestem mieszkanką tego okręgu i doskonale znam problemy mieszkańców, dziurawe chodniki, lub ich brak, dziurawe drogi, lub ich brak, brak kanalizacji. Wydaje się, że w XXI wieku o takich problemach w ogóle nie powinniśmy rozmawiać. to już powinien być standard. 

Chodniki, drogi, kwestia komunikacji publicznej, budowa parkingów, inwestycje w infrastrukturę rowerową i bezpieczeństwo (przez rozbudowę systemu monitoringu) ale i prozaiczne zwiększenie częstotliwości wywozu śmieci z Rybnicy, to tylko niektóre z propozycji dla mieszkańców okregu zaproponowanych przez Sojusz i jego kandydata na prezydenta.

Wszystkie są bardzo ważne, bo są to postulaty zgłaszane przez mieszkańców Włocławka - podkreśla Krzysztof Kukucki - Każdy ten postulat, czy to parking na Płockiej, czy na Celulozowej, plac zabaw (...) czy drogi osiedlowe (...) czy sala gimnastyczna przy Zespole Szkół nr 8 na Zawiślu, każdy ten postulat jest istotny i ważny dla mieszkańców.

Na liście zaproponowanej wyborcom, przez SLD znalazło się kilka nazwisk doskonale znanych mieszkańcom miasta. Na drugim miejscu na liście znalazł sie radny, z ośmioletnim już stażem, Damian Chełminiak. Znacznie dłuższym stazem w Radzie Miasta legitymuje się Krzysztof Grządziel. Włocławski przedsiębiorca i filantrop działa we władzach samorządowych od schyłku lat 80-tych. Paweł Łapciak, Rafał Nowakowski to włocławscy przedsiębiorcy, zaś Magdalena Chwiałkowska pełni funkcę zastępcy dyrektora Administracji Zasobów Komunalnych we Włocławku. Listę zamyka Monika Budzeniusz, w przypadku byłej rzeczniczki ratusza, to niejako powrót do samorządu, choć w innym niż przed laty charakterze.

To są bardzo doświadczeni, bardzo mądrzy, bardzo zaangażowani ludzie. Cała siódemka jest bardzo wartosciowa i myślę, ze mieszkańcy Kazimierza Wielkiego bez trudu znajdą osobę, która będzie ich reprezentować w radzie miasta - mówi Krzysztof Kukucki.

Całość konferencji, na której zaprezentowano program i kandydatów zobaczycie w naszym materiale wideo.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz