Koalicja PO i SLD coraz bliżej?

2018-10-30 17:13:25, Maciej Kowalczyk

Do takiego wniosku można dojść po dzisiejszym briefingu prasowym zorganizowanym przed Urzędem Miasta. Z dziennikarzami spotkali się Krzysztof Kukucki i Marek Wojtkowski.

Dwaj, do niedawna, rywale w wyborczym wyścigu, dziś wspólnie potwierdzii, że ugrupowania toczą rozmowy w sprawie powołania koalicji, zaś Krzysztof Kukucki zadeklarował wprost, wsparcie dla Marka Wojtkowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich. Jak podkreślali zgodnie, oba ugrupowania wiele łączy i nie jest trudno znaleźć platformę dla ewentualnej przyszłej współpracy. Niemniej, formalnie koalicji jeszcze nie ma i nie należy spodziewać się jej potwierdzenia w najbliższych dniach:

Nie jest to jeszcze sotkanie, które mówi o jakiejś formalnej koalicji - zanacza Krzysztof Kukucki - Na to, nawet z grzeczności dla mieszkańców Włocławka powinniśmy poczekać do ostatecznego wyniku wyborów. Natomiast jest to jasny przekaz, że "Lepszy Włocławek" chcielibyśmy budować wspólnie.

Krzysztof Kukucki dodaje, że w ewentualnym porozumieniu programowym znajdzie się miejsce dla wielu spośród postulatów, jakie znalazły się w programie wyorczym, bo znajdują się one także w centrum uwagi Marka Wojtkowskiego, chodzi tu zwłaszcza o mieszkania komunalne, czy też kwestię transportu publicznego. W ślad za tym nowowybrany radny z ramienia SLD zachęca włocławian:

Chciałbym, aby mieszkańcy Włocławka swój głos postawili przy nazwisku Marka Wojtkowskiego.

Oba ugrupowania we włocławskiej Radzie Miasta dysponowałyby znaczącą większością głosów. Przypomnijmy, co prawda Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło do Rady najwięcej, bo 9 kandydatów, niemniej PO i Nowoczesna dysponują w niej 8 mandatami, SLD zaś reprezentuje 7 radnych. W nowej Radzie Miasta znajdzie się miejsce także dla jednego przedstawiciela KWW Włocławianie. Prosta matematyka wskazuje, że w razie reelekcji Marka Wojtkowskiego, przy jednoczesnym formalnym zawarciu porozumienia, będzie on dysponował w RM potężnym zapleczem. Obecny prezydent potwierdził dziś, że rozmowy toczą się od kilku dni i skupiają się wokół programu obu komitetów.

Nigdy się zbytnio nie różniliśmy - mówi Marek Wojtkowski - Mogliśmy się różnić jeśli chodzi o kwestie realizacyjne, natomiast jesli chodzi o priorytety, to te priorytety mamy bardzo podobne. (...) Ideologicznie tym bardziej - miasto otwarte, tolerancyjne, proeuropejskie to są pewne wartości, których nie podważamy i których będziemy przestrzegać

Marek Wojtkowski podkreśla jednocześnie, ze układ, który wytworzył się w tej kadencji RM daje możliwość stabilizacji życia publicznego, dzięki współpracy SLD i PO:

Dobra współpraca między naszymi klubami (...) dobrze rokuje na najbliższych pięć lat, bo stabilizacja jest pewną wartością, której nam w tej kadencji brakowało.

 

 

 

Komentarze (8)


vcd (2018-10-30 18:50:31) Zgłoś do moderacji
nieeeeeeeee!!!!!!!!!!!!
zawiślak (2018-10-30 19:53:59) Zgłoś do moderacji
Jak to łatwo dać się nabrać.W czasie kampanii zacząłem wierzyć Kukuckiemu -myślałem,że naprawdę zależy mu na dobru miasta.Okazuje się,że to tylko pogoń za stołkiem.Jeśli nie prezydent to dobry i zastępca.
Brt_ (2018-10-31 03:47:31) Zgłoś do moderacji
W dgs wszyscy wiedzą, że to popychadło grządziela.
naiwniak (2018-10-31 08:08:32) Zgłoś do moderacji
Trudno nie zgodzić się z przedmówcami. Obłuda i walka o stołki. Pan Wojtkowski pokazał swoja skuteczność. A mówienie że strefa brzeska to prawie włocławska (słowa Pana Kopyścia ) kolegi partyjnego Pana Wojtkowskiego mówi wiele . Powiem dosadnie Pan Wojtkowski na pewno nam funduje prawie rozwój miasta a na pewno podział stołków i degradacje i mnóstwo gadania czego to nie można zrobić. Jak mi przykro, że nie mamy takiego gospodarza jak Toruń. Tam widać co się dzieje. A długi to pewnie za chwilę będziemy mieli podobne bo i przemysłu u nas brak bo wydane miliony na strefę WŁOCŁAWSKĄ nie wykorzystane a mały Brześć potrafi zrobić z tego użytek. Niech Pan wróci do Lubrańca i do szkoły bo tam Pan pewnie się o wiele lepiej czuje.
Jan Kowalski (2018-10-31 09:06:39) Zgłoś do moderacji
Ech... pogadali, pozmyślali i teraz pójdą na piwo, a tłuszczy pozostało się oblizać ze smakiem i.....dalej marzyć!!!
obserwattor (2018-10-31 10:34:15) Zgłoś do moderacji
Wyborcy SLD to jest z nas robiona kpina. Trzeba się szanować a nie sprzedać się dla stołka. Czuję się oszukany przez SLD.
Anonimowy (2018-11-01 15:38:40) Zgłoś do moderacji
Pan Chmielewski kampanię prowadzi nawet w święto zmarłych .Obwozi swój baner po mieście. Co to będzie za Prezydent,który święta nie uszanuje?
Anonimowy (2018-11-01 15:41:34) Zgłoś do moderacji
Pan Chmielewski nawet święta nie potrafi uszanować .W pogoni za naszymi głosami obwozi swój baner po mieście.

Dodaj swój komentarz