SLD prezentuje kandydatów z okręgu nr 5

2018-10-05 09:15:05, Maciej Kowalczyk

Cztery kobiety trzech mężczyzn Krzysztof Kukucki Jarosław Hupało, Elżbieta Rutkowska, Czesław Zarzeczny, Katarzyna Balcer, Elżbieta Poznańska i Jakub Woźniakowski - to właśnie oni walczyć będą o głosy mieszkańców Zazamcza, startując z listy Komitetu SLD Lewica Razem.

Kandydat na prezydenta miasta Sojuszu, Krzysztof Kukucki, zaprezentował wczoraj kandydatów a także propozycje programu dla mieszkańców tego włocławskiego osiedla.

Co znalazło się w programie proponowanym włocławianom? Sojusz Lewicy Demokratycznej chciałby, aby przedłużenie włocławskich bulwarów nie obejmowało tylko terenów biegnących w stronę ulicy Barskiej, ale by zostały przedłużone także w stronę ulicy Toruńskiej. Innym postulatem z jakim przedstawiciele sojuszu Lewicy Demokratycznej idą do wyborów samorządowych, jest budowa ekranów przy torach kolejowych na Zazamczu. Forma, w jakiej miałyby powstać byłaby ustalona jpodczas konsultacji z mieszkańcami.

Kilka propozycji dotyczy także inwestycji infrastrukturalnych w oświatę. Najbardziej pilnym projektem postulowanym przez kandydatów na radnych, jest budowa boiska sportowego przy II Liceum Ogólnokształcącym. Ponadto budowa boiska do koszykówki przy szkole podstawowej nr 22 na Promiennej, czy też modernizacja placu zabaw przy przedszkolu na Radosnej. Jak mówi Elżbieta Rutkowska kandydatka z list SLD w okręgu Zazamcze a jednocześnie dyrektorka II LO:

Te inwestycje były rozpatrywane w budżecie obywatelskim (...). Niestety wygrały inne propozycje. Niemniej jednak to że one były zgłoszone do BO świadczy o tym, jak bardzo te inwestycje są dla mieszkańców Zazamcza potrzebne. Potrzebne dla naszych dzieci.  

Według zamierzeń, na miejscu obecnego stadionu Przylesie, miałby pojawić się odkryty basen. Wśród innych propozycji programowych znalazły się te, które już zdążyliśmy poznać: między innymi uzbrojenie terenu na osiedlu Lisek, czy też zwiększenie częstotliwości kursów autobusów MPK. W tym przypadku chodzi o włocławskie Leopoldowo, którego mieszkańcy, jak sygnalizują kandydaci Sojuszu, są niemalże odcięci od Włocławka.

Jak mówi Katarzyna Balcer, to osiedle zwane zwyczajowo "Zakręt", jest tym, którego problemy są pomijane, a sytuacja jego mieszkańców zbywana milczeniem. Dzieje się tak, bo jest postrzegane, jako to, w którym kumulują się liczne problemy.

Ja w tych osiedlu, mimo wszystko, widzę strasznie duży potencjał. Gdybyście pojechali kiedykolwiek - a mnie się zdarza jeździć przez całe wakacje (...) Tam jest przepięknie. Wystarczy troszeczkę inicjatywy. Tym bardziej, że jest tam fajna, wspaniała grupa ludzi, oni się  inicjują raz w roku, na przykład podczas organizacji pikniku na Dzień Dziecka i z tej grupy można stworzyć coś fajnego - podkreśla.

Ponadto Krzysztof Kukucki zapowiada remonty infrastruktury drogowej. To chodzi przede wszystkim o wymianę nawierzchni na ul. Energetyków i Chemików, na którą to od lat skarżą się mieszkańcy. Podobne inwestycje miałyby zostać wykonane, między innymi, na ulicy Ceglanej.

Na konferencji nie mogło zabraknąć także tematu przejścia podziemnego i budowy drogi średnicowej, łączącej Promienną z Toruńską. Krzysztof Kukucki nazywa inwestycje, które niebawem ruszą, sukcesem mieszkańców. Jak wspomina mieszkańcy Zazamcza byli przeciwnikami budowy drogi średnicowej, jednakże na jednym ze spotkań z władzami miasta gdzie projekt ów był przedstawiany, pojawił się postulat by budowę trasy rozpocząć nie pomiędzy Wieniecka a Toruńską, a tam, gdzie droga wzbudza najmniej kontrowersji i jednocześnie jest najbardziej potrzebna mieszkańcom. Jako jednego z autorów sukcesu wspomina tutaj Czesława Zarzecznego, który wielokrotnie interweniował u radnych w tej sprawie a także poniekąd, jest autorem tej koncepcji.

Więcej w materiale wideo:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz