Lepsza komunikacja i media - SLD o Pinczacie

2018-10-10 22:44:47, Maciej Kowalczyk

Kandydat na prezydenta z ramienia Komitetu Wyborczego SLD "Lewica Razem" Krzysztof Kukucki, zwraca uwagę na problemy z jakimi borykają się ci wszyscy, którzy odwiedzają groby bliskich na cmentarzu komunalnym na Pinczacie.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Krzysztof Kukucki oraz dwaj kandydaci do Rady Miasta z ramienia Sojuszu - Piotr Kowal i Jakub Woźnikowski zwrócił uwagę na najczęstsze problemy, jakie sygnalizowali im, podczas przeprowadzanych spotkań, mieszkańcy miasta, odwiedzający cmentarz komunalny.

Nie może dziwić, że wśród niedogodności, na jakie najczęściej zwracają uwagę mieszkańcy, są kłopoty z dojazdem do tej nekropolii położonej z dala od granic administracyjnych miasta. Jak przypomina Krzysztof Kukucki, zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów MPK i szerzej - poprawa jakości komunikacji publicznej znajduje się wśród priorytetów jego programu wyborczego. W przypadku Pinczaty, problem sygnalizowanym przez mieszkańców jest nie tylko zbyt mała liczba połączeń, ale także to, że w okresie jesienno-zimowym tych połączeń zwyczajnie nie ma:

Tutaj deklarujemy, że zwiększając wydatki na transport zbiorowy, zadbamy o to, aby mieszkańcy odwiedzający swoich bliskich na cmentarzu mieli łatwy dostęp i możliwość dojechania - mówi Krzysztof Kukucki. 

Jak dodaje, jest jeszcze jeden problem, który dotyczy skomunikowania cmentarza na Pinczacie z Włocławkiem. Drugim, który doskwiera mieszkańcom, jest także brak dogodnej ścieżki rowerowej. Trasa, która dziś łączy miasto z metropolią daleka jest, delikatnie mówiąc, od doskonałości. 

Jak podkreślają z kolei kandydaci na radnych, kwestia transportu jest istotna, jednak lista postulatów wysuwanych przez mieszkańców jest dłuższa.

Innym ważnym zagadnieniem, jest choćby to związane z dostępnością mediów (problemem jest zbyt mała ilość kranów z wodą na cmentarzu) i oświetleniem:

Mamy już jesień, będziemy mieli coraz krótsze dni, przed nami Święto Zmarłych. Wiemy, że wiele osób nie ma czasu zająć się uporządkowaniem grobów do południa - mówi Piotr Kowal - Często robią to po pracy, a ten dzień będzie coraz krótszy. To oświetlenie na cmentarzu jest zdecydowanie niewystarczające.

Co jeszcze chce poprawić SLD w funkcjonowaniu nekropolii na Pinczacie? Więcej w materiale wideo:

 

 

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz