Żeglarskie regaty na zakończenie sezonu

W ostatni weekend września (25-26.09.2021), na wodach Jeziora Włocławskiego rozegrane zostały regaty żeglarskie o nazwie „Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego ZARZECZEWO 2021 – memoriał Benedykta Michewicza”. Była to już 44 edycja tych zawodów. Organizatorem tych sportowych zawodów był YACHT CLUB ANWIL wywodzący się z włocławskiego kombinatu chemicznego ANWIL S.A.

WOTGames - tak wyglądało Święto Wojsk Obrony

To już czwarte święto najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP. Po raz pierwszy oprócz tradycyjnych obchodów centralnych Terytorialsi świętowali w swoich stałych rejonach odpowiedzialności, starając się zmotywować lokalne społeczności do zdrowego, sportowego trybu życia przy okazji zawodów WOTGames.

Mistrzostwa Włocławka w szachach klasycznych 2021

W dniach 18 do 26 września 2021 roku w Centrum Kultury Browar „B" „STARA REMIZA", odbywały się Mistrzostwa Włocławka w szachach klasycznych. W Finale wystartowało 15 zawodniczek i zawodników, którzy rozegrali 9 partii systemem szwajcarskim kontrolowanym, mając 1 godz. i 30 sekund za ruch na rozegranie całego pojedynku. Organizatorami Imprezy byli „Włocławski Klub Szachowy-1938" oraz CKB „B" „STARA REMIZA".

Przebudowa ulicy Żelazne Wody

Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na przebudowę ulicy Żelazne Wody. W ramach tego zadania przewidziano m.in. wybudowanie nawierzchni jezdni i ścieżki rowerowej z mieszanek mineralno-bitumicznych oraz budowę chodników z płyt betonowych i poboczy z tłucznia kamiennego.

„Pamiętniki z Powstania”. Cykl filmów dokumentalnych

Centrum Kultury Browar B. zaprasza włocławskie szkoły do udziału w projekcie „Pamiętniki z Powstania”. Seria „Pamiętnik” to cykl filmów dokumentalnych opowiadających historie związane z II wojną światową.