Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w Zespole Szkół nr 3

2022-12-02 14:03:12, Q4.pl

Już jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku przygotowano masę atrakcji aby zaprezentować talenty podopiecznych szkoły, ale i zwrócić uwagę na problem miejsca osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.

Międzynarodowy (Światowy) Dzień Osób Niepełnosprawnych to święto obchodzone corocznie 3 grudnia. Zostało ono ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku celem przybliżenia społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych.

Podczas dzisiejszych obchodów, Zespół Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej we Włocławku zorganizował szereg atrakcji takich jak specjalne przedstawienie, tor przeszkód oraz wiele innych gier i zabaw dla każdego ucznia, niezależnie od niepełnosprawności.

Tematyka niepełnosprawności nadal jest tematem tabu w wielu środowiskach. To oznacza kolejny rok pracy włocławskiej placówki ze stygmatyzacją problemu.

Życzymy sobie przede wszystkim człowieczeństwa. Problem niepełnosprawności nadal jest tematem tabu. Zmienia się to z każdego roku, dlatego też potrzebujemy więcej akceptacji i tolerancji. Do każdej osoby z niepełnosprawnością trzeba podchodzić indywidualnie. Te dzieci i młodzież też mają swoje pasje i talenty które trzeba rozwijać, o czym zresztą mieliśmy okazję dowiedzieć się dzisiaj. - mówi Ewa Fol, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej we Włocławku.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz