Zamknij X

Eko-święta, czyli niemarnowanie i ponowne wykorzystywanie – nasze Centrum Edukacji Ekologicznej publikuje kilka cennych wskazówek

Sposoby na to jak być ekologicznym na co dzień, poznają m.in. uczestnicy warsztatów realizowanych w ramach projektu Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej dla zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska w kujawsko-pomorskim, dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Grudniowy koncert Zespołu Szkół Muzycznych

Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena zaprasza najmłodszych mieszkańców Włocławka i okolic w kolejną muzyczną podróż do magicznej krainy dźwięków. Uczniowie ZSM namalują dźwiękami zimowe krajobrazy i zaproszą do wspólnego śpiewania. Nie zabraknie zagadek (nie tylko) muzycznych i atrakcji dla młodych słuchaczy.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Saniko” gotowe do akcji zima

Specjalistyczny sprzęt do zimowego utrzymania dróg jest gotowy do wyjazdu na włocławskie ulice – informuje Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Saniko”. Spółka posiada niezbędną ilość piasku z solą, która zostanie wykorzystana na drogi miejskie oraz ścieżki rowerowe w sezonie 2024/2025.

Słodka rywalizacja w Zespole Szkół Chemicznych

W Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku odbył się konkurs „Mikołajkowe Łakocie”, który przyniósł uczniom nie tylko dobrą zabawę, ale także okazję do wykazania się kreatywnością i umiejętnościami kulinarnymi. W rywalizacji wzięło udział 16 dwuosobowych drużyn, reprezentujących różne klasy i kierunki kształcenia.

Warsztaty w PP nr 9

26 listopada w ramach profilaktyki logopedycznej w Przedszkolu Publicznym nr 9 odbyły się warsztaty dla rodziców z udziałem dzieci. Prowadziła je logopeda mgr Helena Podlewska. Prezentowane były ćwiczenia i zabawy logopedyczne usprawniające aparat mowy, ćwiczenia przygotowujące do wymowy głoski „r”, ćwiczenia i zabawy słowne utrwalające wywołane i ćwiczone głoski oraz ćwiczenia z robotem edukacyjnym, rozwijające umiejętności w zakresie rozwoju mowy i myślenia kreatywnego. Ćwiczony był także słuch fonemowy oraz rozpoznawane były litery.

„Chemik” zorganizował swój budżet obywatelski. Są zwycięskie propozycje

W głosowaniu na Szkolny Budżet Obywatelski w Zespole Szkół Chemicznych łącznie wzięło udział 391 uczniów. Podczas głosowania każdy z nich miał możliwość wyboru jednego spośród 4 projektów, który ich zdaniem powinien być zrealizowany. Kwota do rozdysponowania wynosiła 6 000 zł.