

Krasiński w Impresaryjnym
Tomasz Mędrzak i Monika Rosca, zapamiętani jako Staś i Nel z pierwszej ekranizacji "W pustyni i w puszczy" pojawili się na deskach Teatru Impresaryjnego we Włocławku.
Tomasz Mędrzak i Monika Rosca, zapamiętani jako Staś i Nel z pierwszej ekranizacji "W pustyni i w puszczy" pojawili się na deskach Teatru Impresaryjnego we Włocławku.
Wieczorem 10 listopada w gmachu Muzeum Diecezjalnego we Włocławku otwarto wystawę „Za wolną Ojczyznę i cara imperatora… módlmy się. Dzieje diecezji włocławskiej w latach niewoli narodowej”. Wystawę otworzył bp Wiesław Mering.
11 listopada, w Parafii św. Maksymiliana we Włocławku zebrali się mieszkańcy osiedla by posłuchać patriotyczno - religijnej wieczornicy „Polonia semper fidelis” („Polska zawsze wierna”).
Siedmiu grafików, siedem wrażliwości, siedem spojrzeń na Polskę. W czwartek, w Galerii Sztuki Współczesnej odbył się wernisaż wystawy "Lustra Niepodległej". Niezwykłe grafiki oglądać będzie można we Włocławku do 2 grudnia.
11 listopada we włocławskiej Bazylice Katedralnej, tuz po zakończeniu miejskich uroczystości upamiętniających 100 lat polskiej niepodległości, odprawiono mszę świętą oraz odsłonięto pamiątkową tablicę.
W związku z realizacją programu „Zajęcia klubowe w WTZ”, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku przypomina, że termin naboru wniosków o przyznanie środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na dofinansowanie zajęć klubowych w kolejnym roku realizacyjnym tj. w roku 2019 (okres realizacji: 1 lutego 2019 – 31 stycznia 2020) upływa z dniem 23 listopada 2018 r.
Warszawianin Kamil Kowalski został laureatem Grand Prix VIII Festiwalu i wygrał 2 tys. złotych! Zwycięzca zaśpiewał utwór “Nie ma kraju” z tekstem Juliana Tuwima i muzyką Rafała Malickiego. Koncert odbył się w niedzielę 11 listopada.
W "Śródmieście Cafe" dzieje się wiele. To w tym miejscu, już od dawna spotkać można dyżurujących pracowników instytucji samorządowych, czy Urzędu Pracy. Jednak nie tylko, w piątek w kafejce odbyły się warsztaty wokalne - impreza karaoke. Co się tam działo - zobaczycie w naszej fotorelacji.
W sobotę, w przeddzień 100 rocznicy odzyskania niepodległości, w Szkole Podstawowej w Smólniku odbył się festyn "Dla Niepodległej". Na tych, którzy zdecydowali się odwiedzić tego dnia szkołę czekały występy artystyczne, warsztaty, wspólne tworzenie narodowych kokard i... wspólne tańczenie poloneza.
Chór Lutnia powstał w 1888 roku, założony przez księdza Leona Moczyńskiego. Od 1916 występował pod egidą Towarzystwa Rzemieślników, następnie Cechu Rzemiosł Różnych. W sobotę 10 listopada w gmachu Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej świętowano artystyczny jubileusz.
2025-07-26
2025-07-26
2025-07-26