
W szpitalach w regionie 1067 chorych na COVID-19, zajętych 117 respiratorów
Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz przedstawił informację o sytuacji epidemiologicznej w województwie oraz o przebiegu akcji szczepień w regionie.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz przedstawił informację o sytuacji epidemiologicznej w województwie oraz o przebiegu akcji szczepień w regionie.
Na trzy miesiące do aresztu trafił mężczyzna, który ukradł samochód podmieniając kluczyki podczas oglądania auta, które wystawiono na sprzedaż. Został zatrzymany przez radziejowskich kryminalnych kilka godzin po zdarzeniu. 24-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Marka Wojtkowskiego tworzenie włocławskiego programu in vitro nabiera tempa. Na dzisiejszej konferencji w ratuszu zaproszono do zgłaszania się zainteresowanych skorzystaniem z przyszłego finansowania. Ma to pomóc w zdiagnozowaniu zapotrzebowania na zabiegi in vitro.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ratusza, do Rady Miasta skierowano projekt uchwały dotyczący zwolnienia restauratorów z drugiej raty opłaty za prowadzenie sprzedaży alkoholu. Radni przychylili się do tej formy pomocy.
Od wczoraj włocławianie ponownie mogą korzystać z miejskich rowerów. 220 jednośladów czeka na mieszkańców na 20 stacjach w mieście. Z pojazdów będzie można korzystać do końca listopada.
Jak co roku 1 marca pod pomnikiem Armii Krajowej w Parku Łokietka odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W dobie pandemii miały jednak dużo skromniejszy, niż zazwyczaj, charakter.
Już od dzisiaj placówki edukacyjne przyjmują deklaracje rodziców, którzy chcieliby by ich dzieci kontynuowały naukę w dotychczasowych szkołach. Mają na to czas do 8 marca.
27 lutego 1945 roku w Czelinie nad Odrą saperzy z 6 samodzielnego zmotoryzowanego batalionu pontonowo – mostowego wbili w ziemię pierwszy, biało-czerwony słup graniczny. Jak co roku pod Pomnikiem Sapera odbyły się uroczystości rocznicowe.
Urząd Miasta we Włocławku po raz kolejny zachęca do wspierania lokalnych organizacji pozarządowych, poprzez przekazanie jednego 1% podatku. W ten sposób można wesprzeć aż 28 organizacji z naszego miasta, w tym Stowarzyszenie Eurointegracja.
Włocławski ratusz przystąpił do wymiany miejskiego oświetlenia. Zadanie inwestycyjne ma polegać na demontażu istniejących lamp sodowych, oraz ich utylizacji. Wykonawca ma zamontować nowe, energooszczędne oprawy ledowe. Realizacja projektu ma potrwać do grudnia bieżącego roku.
2025-03-15
239 wyświetleń
2025-03-14
220 wyświetleń
2025-03-13
58 wyświetleń
2025-03-10
68 wyświetleń
2025-03-10
222 wyświetleń
2025-03-07
26 wyświetleń