Już niedługo startuje nabór wniosków na mieszkania przy ulicy Celulozowej

2021-10-05 14:20:22, Q4.pl

Już niedługo rozpocznie się nabór wniosków o nowe mieszkania, które wybudowane zostaną przy ulicy Celulozowej. Na swojej konferencji, Domicela Kopaczewska przedstawiła terminy nadchodzącego naboru.

 Na sesji włocławskiej Rady Miasta, która miała miejsce w ubiegłym tygodniu, określono termin naboru wniosków. Mieszkańcy mają dwa miesiące na składanie dokumentów, rozpocznie się on bowiem 15 listopada, a potrwa do 14 stycznia 2023 roku.

Wnioski, które złożone zostały wcześniej pozostaną bez rozpatrzenia. Powodem są zmiany w przepisach prawa – aby miasto mogło otrzymać dofinansowanie w postaci 80% kosztów inwestycji, mieszkania muszą znajdować się w zasobie gminy.

Nowe wnioski, nie będą jednak różnić się od tych pozostałych przygotowanych dla mieszkańców zabiegających o mieszkania zasobów komunalnych, poza tytułem w celu odróżnienia.

Jednym z wymogów dostania się na listę odbiorców są dochody. W zależności, mogą to być kwoty powyżej 100% najniższej emerytury (1250 złotych), do ponad 350% najniższej emerytury (4100 złotych). We wniosku wymagana jest informacja o swoich średnich dochodach przez ostatnie 3 miesiące.

Na najbliższej, październikowej sesji Rady Miasta określony zostanie tryb rozpatrywania wniosków, czyli to, do kiedy mają one zostać rozpatrzone, w jakim terminie zostanie ogłoszona lista zakwalifikowanych, oraz tryb odwołań.

W skład komisji która będzie rozpatrywała wnioski, wejdą przedstawiciele zgłoszeni przez kluby Lewicy, Koalicji Obywatelskiej, oraz, co zostało zmienione podczas ostatniej sesji Rady Miasta – Prawa i Sprawiedliwości

Komisja zostanie poszerzona o przedstawicieli zgłoszonych przez klub Prawa i Sprawiedliwości, żeby nie było żadnych wątpliwości co do jawności i zasadności wniosków. - mówi zastępczyni prezydenta.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz