Mieszkania przy Celulozowej. Wnioski już od 15 listopada

2021-11-03 14:22:09, Q4.pl

Na zakończenie inwestycji przy ulicy Celulozowej i decyzję o tym, kto będzie mógł wynająć tam mieszkanie z miejskich zasobów czeka wielu włocławian. W pierwszym naborze wniosków chęć zamieszkania w tym miejscu zgłosiło ponad 700 mieszkańców. Ten nabór nie przyniósł rozstrzygnięcia. Już niedługo rusza kolejny.

Wszystko z powodu zmiany przepisów i pozyskaniu przez miasto dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Warunkiem pozyskania dofinansowania z BGK było włączenie budowanych mieszkań do zasobów gminy. Pierwotna koncepcja, mówiąca o przeznaczeniu mieszkań na wynajem musiała zostać zmieniona. Postępowanie unieważniono i zapowiedziano kolejny nabór.

Wnioski będziemy przyjmować z dniem 15 listopada, wcześniej wnioski nie będą rozpatrywane. Proszę spokojnie te wnioski wypełniać, nie spieszyć się. Mamy termin od 15 listopada do 14 stycznia i w tym czasie wnioski będą przyjmowane. - mówi Domicela Kopaczewska, zastępca prezydenta miasta.

Wniosek składa się z dwóch części – pierwsza z nich dotyczy informacji na temat wnioskodawcy, oraz osób zgłoszonych przez niego do zamieszkania w danym lokalu. Wnioskodawca wpisuje wszystkie osoby, które mają z nim zamieszkać – jest to kluczowe przy ubieganiu się o mieszkania z określonym metrażem.
Kolejną częścią jest opis warunków wnioskodawcy. Do wiadomości urzędu przekazać trzeba informacje na temat między innymi tytułu prawnego do lokalu, liczbę pokoi, wyposażenie czy typ ogrzewania.

Ważny jest także jeden z załączników, który jest obligatoryjny. Chodzi o dochody, które będą oceniane jako pierwsze. W przypadku sytuacji, gdy dochód będzie mniejszy, niż wymagany dochód minimalny, nie będzie możliwości ubiegania się o mieszkanie na wynajem, a o mieszkanie socjalne.

Następnie, wnioski zostaną rozpatrzone przez specjalnie powołaną komisję. Zadaniem Komisji jest weryfikacja i kwalifikacja wniosków, która zakończy się przygotowaniem projektu listy najemców. Następnie lista ta, wraz z wnioskami o zawarcie umowy najmu, zostanie przekazana inwestorowi, tj. Miejskiemu Budownictwu Mieszkaniowemu celem zawarcia umowy najmu z najemcami posiadającymi zdolność czynszową.

Wnioski nieuzupełnione do końca, będą odsyłane do uzupełnienia. Jeśli wniosek w ciągu 7 dni nie zostanie uzupełniony, pozostanie on bez rozpatrzenia.

Pierwsza lista po pozytywnej weryfikacji wniosków ogłoszona zostanie 8 kwietnia 2022 roku, ostateczna wersja listy – 13 czerwca przyszłego roku.

Tymczasem inwestycja przy ulicy Celulozowej toczy się bez przeszkód. Planowane zakończenie inwestycji przewidywane jest na czerwiec 2022 roku. Po jej zakończeniu w czterech powstających blokach powstanie 288 mieszkań.

To nie ostatnia inwestycja mieszkaniowa ratusza w tym miejscu. Spółka MBM, realizująca inwestycję przy Celulozowej z ramienia miasta, podpisała umowę na wykonanie projektu kolejnych dwóch bloków mieszkalnych w tym miejscu.

W tej chwili już przygotowujemy się koncepcyjne do budowy drugiego etapu mieszkań na wynajem, również przy ulicy Celulozowej. Myślę że to bardzo ważny moment jeśli chodzi o politykę w zakresie budownictwa, która leży w kompetencji Miasta Włocławek, bo przy ulicy Celulozowej powstanie osiedle, którego właścicielem będzie miasto – mówi prezydent miasta, Marek Wojtkowski.

Dodatkowo, włocławski Ratusz przygotował specjalne mieszkania, które przeznaczone zostaną dla wykwalifikowanej kadry młodych pracowników.

W dyspozycji będziemy mieć także 20 mieszkań, które chcemy przeznaczyć dla osób, które będą reprezentować zawody deficytowe. Przypominam, że zgodnie z umową z Panem Marszałkiem, Piotrem Całbeckim ze szpitalem, jeśli młodzi lekarze będą chcieli korzystać z takich mieszkań, postaramy się takie mieszkania udostępnić na preferencyjnych warunkach – mówi prezydent miasta.

Dodatkowo z oferty urzędu będą mogli skorzystać także pracownicy naukowi, czy inżynierowie bądź personel techniczny. W ten sposób miasto chce zadbać o osoby których w kraju na chwilę obecną brakuje. Ratusz ma nadzieje, że dzięki temu więcej wykwalifikowanych pracowników zamieszka we Włocławku.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz