1066 chętnych na nowe mieszkania przy Celulozowej. Komisja opublikowała listę zakwalifikowanych

2022-04-11 15:15:59, Q4.pl

Po długim oczekiwaniu mieszkańców, włocławski Ratusz opublikował projekt listy osób zakwalifikowanych do mieszkań przy ulicy Celulozowej. Spośród 1066 wniosków, 844 z nich zostały zweryfikowane pozytywnie.

Wniosek składał się z dwóch części – pierwsza z nich dotyczy informacji na temat wnioskodawcy, oraz osób zgłoszonych przez niego do zamieszkania w danym lokalu. Wnioskodawca wpisuje wszystkie osoby, które mają z nim zamieszkać – jest to kluczowe przy ubieganiu się o mieszkania z określonym metrażem.

Kolejną częścią jest opis warunków wnioskodawcy. Do wiadomości urzędu przekazać trzeba było informacje na temat między innymi tytułu prawnego do lokalu, liczbę pokoi, wyposażenie czy typ ogrzewania.

Ważny jest także jeden z załączników, który jest obligatoryjny. Chodzi o dochody, które były oceniane jako pierwsze. W przypadku sytuacji, gdy dochód jest mniejszy, niż wymagany dochód minimalny, nie ma możliwości ubiegania się o mieszkanie na wynajem, a o mieszkanie socjalne.

Następnie wnioski zostały rozpatrzone przez specjalnie powołaną komisję. Zadaniem Komisji była weryfikacja i kwalifikacja wniosków, która zakończyła się przygotowaniem projektu listy najemców.

Podczas naboru do komisji wpłynęło 1066 wniosków. 844 z nich zweryfikowano pozytywnie.

Społeczna komisja mieszkaniowa analizowała każdy wniosek po kolei. Pod każdym wnioskiem podpisało się przynajmniej czterech członków komisji. W związku z tym, proces uspołecznienia był naprawdę bardzo duży. - mówi zastępca prezydenta, Domicela Kopaczewska.

Następnie lista ta, wraz z wnioskami o zawarcie umowy najmu, zostanie przekazana inwestorowi, tj. Miejskiemu Budownictwu Mieszkaniowemu celem zawarcia umowy najmu z najemcami posiadającymi zdolność czynszową.

Planowane zakończenie inwestycji przewidywane jest na czerwiec 2022 roku. Po jej zakończeniu w czterech powstających blokach powstanie 288 mieszkań.

To nie ostatnia inwestycja mieszkaniowa ratusza w tym miejscu. Spółka MBM, realizująca inwestycję przy Celulozowej z ramienia miasta, podpisała umowę na wykonanie projektu kolejnych dwóch bloków mieszkalnych w tym miejscu.

Te liczby o których mówiła Pani Prezydent, zainteresowanie mieszkańców Włocławka są tak ogromne, że widzimy potrzebę dalszej realizacji projektu „Celulozowa”. Stąd decyzje, które już zapadły o drugim etapie, mam nadzieję że nie ostatnim – mówi zastępca prezydenta, Piotr Kukucki.

Jak podkreślają radni, inwestycje mieszkaniowe we Włocławku, które przez długi okres borykało się z problemem dostępności nieruchomości dla mieszkańców, to podstawa aby zatrzymać młode osoby w naszym mieście.

Inwestycja w mieszkania dedykowane naszym mieszkańcom jest niezwykle istotne i ważne. Poczucie bezpieczeństwa mieszkaniowego to podstawa ku temu, aby pozostać w mieście i wiązać z nim przyszłość. - mówi Krystian Łuczak, radny Rady Miasta.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz