Mieszkania przy Celulozowej. Wnioski od 15 listopada

2021-10-27 11:42:22, Q4.pl

Na zakończenie inwestycji przy ulicy Celulozowej i decyzję o tym, kto będzie mógł wynająć tam mieszkanie z miejskich zasobów czeka wielu włocławian. W pierwszym naborze wniosków chęć zamieszkania w tym miejscu zgłosiło ponad 700 mieszkańców. Ten nabór nie przyniósł rozstrzygnięcia. Już niedługo rusza kolejny.

Wszystko z powodu zmiany przepisów i pozyskaniu przez miasto dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Warunkiem pozyskania dofinansowania z BGK było włączenie budowanych mieszkań do zasobów gminy. Pierwotna koncepcja, mówiąca o przeznaczeniu mieszkań na wynajem musiała zostać zmieniona. Postępowanie unieważniono i zapowiedziano kolejny nabór.

Dzisiaj podejmujemy stosowną uchwałę i od 15 listopada już zapraszamy mieszkańców do składania nowych wniosków. Myślę że w sierpniu 2022 roku będziemy już zasiedlać te mieszkania. - mówi prezydent miasta, Marek Wojtkowski

Zainteresowani mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje wnioski od 15 listopada. Przyjmowanie dokumentów w Biurze Obsługi Mieszkańców ratusza potrwa do 14 stycznia.

Zgłoszenia będą weryfikowane już od 15 listopada, bo jest to pierwszy dzień, kiedy będzie można składać nowe wnioski po wcześniejszych zmianach, możliwość taka będzie do 14 stycznia. Po tym czasie komisja mieszkaniowa która została została powołana przez prezydenta na początku kadencji, zajmie się ich weryfikacją. W kwietniu lista zostanie podana do publicznej wiadomości. - mówi radny Piotr Kowal

Tymczasem inwestycja przy ulicy Celulozowej toczy się bez przeszkód. Planowane zakończenie inwestycji przewidywane jest na czerwiec 2022 roku. Po jej zakończeniu w czterech powstających blokach powstanie 288 mieszkań. O przyznanie prawa do użytkowania lokali będą mogły ubiegać się osoby legitymujące się na tyle wysokimi dochodami, by gwarantowały one terminowe uiszczanie czynszu.

To nie ostatnia inwestycja mieszkaniowa ratusza w tym miejscu. Spółka MBM, realizująca inwestycję przy Celulozowej z ramienia miasta, podpisała umowę na wykonanie projektu kolejnych dwóch bloków mieszkalnych w tym miejscu.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarzFatal error: Uncaught exception 'ErrorException' with message 'file_put_contents(): Only 0 of 174 bytes written, possibly out of free disk space' in /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php:91 Stack trace: #0 [internal function]: Kohana_Core::error_handler(2, 'file_put_conten...', '/home/maciekq4/...', 91, Array) #1 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php(91): file_put_contents('/home/maciekq4/...', '\n2023-03-21 20:...', 8) #2 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log.php(184): Kohana_Log_File->write(Array) #3 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/session.php(378): Kohana_Log->write() #4 [internal function]: Kohana_Session->write() #5 {main} thrown in /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php on line 91