Pokazy ratownictwa wodnego nakręcone na bezpieczeństwo nad wodą

2024-06-11 12:00:34, Q4

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo nad wodą zorganizowały we Włocławku pokaz ratownictwa wodnego w ramach rozpoczynającej się akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Wszystko po to, aby wakacyjny wypoczynek minął bezpiecznie i miło.

Policjanci sięgają po wiele sposobów jak najbardziej ciekawego przekazu wiedzy profilaktycznej. Od kilku już lat, przed letnimi wakacjami, policyjni „wodniacy" wraz z ratownikami WOPR-u i straży pożarnej organizują pokazy instruktażowe. Wczoraj (10.06.2024) uczniowie włocławskich szkół mieli okazję obejrzeć kolejny taki pokaz, który odbył się na Przystani Wodnej przy ul. Piwnej we Włocławku. Zarówno pogoda, jak i dzieciaki dopisały – około pięciuset uczniów naszych szkół mogło zobaczyć inscenizowane sytuacje, jakie mogą wydarzyć się podczas wypoczynku nad wodą.
Czym może zakończyć się np. zasłabnięcie w czasie kąpieli, wypadnięcie z kajaka, kontakt z wodą osoby nietrzeźwej i wiele innych okoliczności- to wszystko „na żywo" prezentowali nasi pozoranci.
Oczywiście, oprócz pokazania sytuacji niebezpiecznych, staraliśmy się również wskazać prawidłowe zachowania podczas ratowania osoby tonącej, potrzebującej pomocy, w tym jak wyglądają prawidłowe chwyty, jak bezpiecznie odholować taką osobę do brzegu itp.
Mamy nadzieję, że taka wizualizacja różnych zagrożeń w czasie wypoczynku nad wodą pobudzi wyobraźnię korzystających z wodnych kąpieli i zapobiegnie niebezpiecznym sytuacjom.
Po zakończonych pokazach na wszystkich uczestników imprezy czekała ciepła kiełbasa z grilla.
Serdeczne podziękowania składamy Fundacji „Samotna Mama" z Włocławka i Uzdrowisku Wieniec-Zdrój, za wsparcie nas w organizacji przedsięwzięcia.

W ramach letniej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" został ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy „Artystyczny przeWODNIK", którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie lub nad wodą - link do informacji o konkursie.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz