Nietrzeźwy bez uprawnień spowodował wypadek pod Izbicą

2018-09-10 14:39:32, Maciej Kowalczyk

Włocławscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło w m. Szczkówek (gm. Izbica Kujawska). Badanie trzeźwości wykazało, że kierowca jednego z aut miał w organizmie niemal promil alkoholu. Dodatkowo okazało się, że 20-latek nie posiadał uprawnień do kierowania.

W sobotę (08.09.18) około godziny 17 policjanci zostali powiadomieni, że w m. Szczkówek (gm. Izbica Kujawska) na drodze W-269 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Po dotarciu na miejsce mundurowi wstępnie ustalili, że 20-letni kierujący audi podczas manewru wyprzedzania na łuku drogi, 8-letniego rowerzysty, stracił panowanie nad pojazdem i po zjechaniu na przeciwległy pas ruchu zderzył się ze skodą. Obaj kierujący pojazdami trafili do szpitala, kierowca audi doznał obrażeń powyżej dni 7.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 54-letnia kierująca skodą była trzeźwa, natomiast 20-latek z audi miał w organizmie blisko promil alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Teraz mężczyzna będzie się tłumaczył za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozić mu może do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za jazdę bez uprawnień i spowodowanie zdarzenia drogowego. Dodatkowo policjanci będą wyjaśniać dlaczego 8-latek jechał na rowerze po drodze publicznej bez opieki dorosłego.

(inf. prasowa KMP Włocławek)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz